Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezzel járhatok pórul, ti mit...

Ezzel járhatok pórul, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Ma az utcán hazafelé megállítottak, hogy sürgősen kellene az illetőnek pénz mert nincs pénze ételre, lehet gonosz vagyok de mondtam neki, hogy ne haragudj nem szoktam pénzt adni idegeneknek.


Erre ő mondta hogy vegyem meg a telefonját, mire én köszi de nincs nálam csak 3500.

Azt mondta oda adja annyiért is, meg is mutatta a kezéből annyit láttam, hogy a képernyő nincs betörve, tokban volt a telefon. Mondtam neki hogy azért megnézném, mondta adjam a pénzt adtam, ő adta a telefont kérdeztem mi a kódja, mondja hogy azt elfelejtette és elment.


Mondom ez nagyon jó, de elvittem ma egy GSM-be és adtak érte 6 ezret, elmeséltem itthon a sztorit egyből mondták tuti lopott, és így belegondolva igen valószínűleg az, mit lehet tenni, lehet-e bajom ebből? egyébként nem ismerem a fickót de személyleírást tudok adni, ha látnám megismerném.



2019. jan. 17. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Eleve érdekes, hogy a "GSM" így bevette!

Tudhatnak egy-s-mást! :)

Nem lesz bajod, mert a GSM is sáros!

2019. jan. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez a baj, hogy nem hiszem mert aláírattak valami papírt, hogy ők semmiféleképp nem felelősek semmi ilyen miatt. Ez részletesen le van írva. Viszont mielőtt megtörtént volna a telefon és a pénz átadása a másik félnek, tőlem elkérték a személyimet, lakcímemet, telefonszámom, nyilván ha tudom, hogy lopott, vagy én magam loptam, akkor azt mondom, hogy jó srácok köszi inkább hagyjuk. de ez mind utólag esett le. Azt hittem, hogy végre csinálok életemben egyszer egy jó üzletet, de csak most is benéztem.
2019. jan. 17. 20:52
 3/9 anonim ***** válasza:

vagy kamukérdés, vagy nálad nincs nagyobb balf_sz a világon :D


igen, jól látod. megvannak az adataid, ha esetleg a tulajdonos rábukkan a telefonjára ott, és ezt tovább adja a rendőrségnek, akkor te papírok nélkül sehogy nem fogod magad tisztázni, hogy dehát te is vetted valakitől...ha így működne, akkor minden tolvaj azt mondaná, hogy hát valaki a kezébe nyomta és elszaladt...:D


egyébként jópár éve velem együtt több társamtól is ellopták szekrények feltörésével a telefonokat, értékeket, egyik társamé úgy lett meg, hogy a rendőrök szétnéztek a gsm boltokban(van itt a városban 3-4), és az egyikben megtalálták...szóval így jártál.


mondjuk azért amiatt én is kicsit szkeptikus vagyok az egésszel kapcsolatban, hogy kód van rajta, a gsm-es meg ad 6ezret érte...

2019. jan. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jó, igazatok van, de nem személyes véleményekre vagyok kíváncsi. Most ha nekem ezt mondták amit leírtam, akkor engem átvertek, jóhiszemű vásárló voltam. Nyilván ha úgy jön oda hogy, loptam ezt a telefont akkor nem veszem meg.
2019. jan. 18. 06:37
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám meg múltkor odajött egy borostás, mosdatlan alak, hogy nincs nála pénz cigire, tudnék-e adni. Nem adtam, erre mondta, hogy itt áll a járda mellett ez az A8 Audi, nem akarom-e megvenni tőle. A slusszkulcsot éppen beleejtette a csatornába, de ha ezt a két drótot összeérintem, akkor indul. Adtam neki érte 3000 Ft-ot, miből kellett volna gondolnom, hogy lopott kocsi?
2019. jan. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És az autó nyitva volt? Tehát nem kellett betörnöd az ablakát, hogy össze tudd érinteni a két drótot? Mert én nem tettem semmilyen kárt a telefonban. De még egyszer mondom nem az érdekel, hogy mit hisztek hanem a JOG szerint követtem-e el ezzel valamit?
2019. jan. 18. 14:47
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem véletlenül tettem be ebbe a kategóriába a kérdést. :)
2019. jan. 18. 14:48
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok és már leírtam, de tök logikus.


azt mondod a rendőröknek, hogy jóhiszeműen megvettél egy telefont, aminek az "eladója" sem tudta a kódját, majd te ennek tudatában bevitted egy gsm boltba eladni...:D


már el is hasalt a sztori...


de ha meg a jogi része érdekel, ezt is leírtam. a gsm boltnak van egy papírja, hogy tőled megvásárolták, neked meg semmid, amivel bizonyítani tudod, hogy honnan van...

2019. jan. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azért írtam az # 5 példát, mert ugyanaz a kettő.

Ha nincs papírod arról, hogy értelmi fogyatékos vagy, meg a rendőri kivizsgálás során se kérik ilyen vizsgálat elvégzését, akkor azt fogják mondani, hogy gyanút kellett fognod ebben az esetben, és nem hiszik el, hogy ezt teljesen rendben lévőnek találtad. Ez simán orgazdaság vétsége, Btk. 379. § (2) bek.

2019. jan. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!