Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tisztességtelen webáruházat...

Tisztességtelen webáruházat lehet jelenteni úgy, hogy nem ért kár?

Figyelt kérdés

Tudtommal azt is szokta nézni a fogyasztóvédelem, ha megtévesztő, kamu akciók vannak.

Régóta szemezgetek egy termékkel, ami 44 ezerről volt 35 ezerre leakciózva, most ennek a terméknek az árát felemelték 47 ezerre, és fölé írták pirossal és áthúzva az 59 ezret, miközben sose került ennyibe. Szerintem ez nagyon tisztességtelen és megtévesztő.

Ebay-en 32 ezer körüli áron megvehető angol eladóktól, de Magyarországon nem találtam több üzletet, ami ezt a terméket árulja, tehát monopól helyzetben van. Nyilván magyar üzletből vettem volna inkább 35 ezerért, mint angliából 32-ért, de így marad az Ebay. Kár nem ért, de az ilyen webáruházak megérdemelnék a milliós büntetést, hogy leszokjanak erről.


2019. jan. 19. 07:33
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Nem értem, mi a probléma: minden áruház olyan árat ír a termékre, amit akar. Ha annyiért nem tudja eladni, akkor leenged belöle. De az sincs sehol megtiltva, hogy az árat mint akciósat adják meg, még ha nem is volt elötte magasabb az ára. Ugyanis elég, ha egy órára megadták a magasabb árat, akkor már bizotnyíthatóan leárazás az akciós ár.

Elvileg a fogyasztóvédelemnél jelentheted, de ebben semmi törvényellenes sincs, emiatt nem fognak semmit tenni ellenük.

2019. jan. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pont, hogy törvénysértő így. Még 47 ezer se volt sose az ára, de az még rendben is vagy, hogy felemeli ennyire. A törvényt azzal sérti meg, hogy fölé írja az 59 ezret áthúzva, és ezzel téveszti meg a vásárlót. Sajnos sokan úgy vásárolnak, hogy meglátják, hogy mekkora kedvezmény van, és rögtön lecsapnak rá, mert mennyit spórolnak, miközben jól átverik.
2019. jan. 19. 07:52
 3/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt nem tudom, hogy tényleg volt-e az ára 59 ezer, bár nem hinném, hogy ilyen apróságokkal foglalkozik egy ilyen aljas üzlet. -oké, nekem van annyi eszem, hogy onnan nem veszek soha semmit, de nem mindenki ilyen.
2019. jan. 19. 07:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Bejelentheted, igen!

Hasonló manipulációja miatt volt a Tesco körül országos botrány.

2019. jan. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a módszer nem a webáruházak sajátja, ezt a spartól kezdve mindenhol művelik Mayarországon, mert a fogyasztóvédelmi törvény nem tiltja. Vannak országok, ahol tiltja a törvény az olyan megtévesztést, hogy akciósnak állítsanak be olyasmit, aminél valójában nincs árcsökkentés, és ezt úgy szabályozzák, hogy előtte x ideig drágában forgalmazott árúra lehet csak rámondani (talán fél év), vagyis ha előtte egy napra felemelik az árú árát 59ezerre, majd, lecsökkentik annyira, mint két napja volt, vagy annál valamennyivel drágábbra, akkor bünti jár.

Nálunk nincs ilyen szabályozás, lehet azt mondani, hogy aznap emelték a hivatalos árat, de az akció is aznaptól érvényes.


Kéne erre egy törvény, sajna, amikor nagy dérrel-durral hozták a fogyasztóvédelmi törvényt arról, (nagyon helyesen, csak hiányosan) hogy nem lehet ajándékokkal kecsegtetni a házi értékesítésnél az ügynököknek, ill az ügynökök nem köthetnek a helyszínen hitelszerződést, stb. akkor egy rakás más dologra is ki kellett volna térni. A tévés árengedményektől és ajándékoktól kezdve, amik a tévéshopokban vannak, erre, és akár arra is, hogy a pénztárgépeket úgy beállítani, hogy a nyugtán szerepeljenek a termékek nevei, vagy hogy az étteremben legyen leírva hogy egy adag mekkora stb.

2019. jan. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze megpróbálhatod, de szerintem nem bűncselekmény. A botrány egy másik kategória, pl. a Panaszkönyv műsornál a Hírtévében lehet, hogy foglalkoznának vele, és abból csinálnának talán egy műsort, főleg, ha nagyobb áruházról van szó.


Én olyasmibe futottam bele a Sparnál, hogy a leértékelt árcédulán, amit a termékre ragasztanak az ár nagyon megtévesztő, mert a 9-es szám 8-nak látszik, úgy fel van kunkorítva a 9-es szára, így a 990-re leértékelt termék 880-nak olvasható, és sokaknak a pénztárnál se tűnik fel az, hogy 110-zel többet fizetnek.

Persze beírtam a panaszkönyvbe, hogy megtévesztettek, és kérem, hogy a különbözetet fizessék ki, de nem voltak hajlandóak a helyszínen, panaszkönyvi reagálásomra meg a Spar-tól sokadjára hazudnak a válaszban, és azt állították, hogy felajánlották a rendezést a helyszínen, de nem fogadtam el, és így nem áll módjukban fizetni. Ha ráértem volna, tuti, hogy megyek a békéltető testülethez.


Vannak helyek, ahol a válaszlevélben mindig hazudnak, tagadnak, vagy pont a legkényesebb dologra nem válaszolnak. Én már megtanultam azt, hogy azzal zárom a panaszkönyvi beírásomat, hogy megkérem az eladót, hogy amennyiben valótlanságot állítok, tételesen cáfolja meg most a panaszkönyvben, amennyiben nem teszi, akkor azt megerősítő nyilatkozatnak tekintendő.


Innentől nem írhatnak olyat, hogy kivizsgálták, és kvázi én hazudok.

2019. jan. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként ha fél órára felteszik a magas (59 ezres) árat, akkor már be vannak biztosítva.
2019. jan. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Letettem róla. Reggel nagyon felbosszantott, de már letojom. Megrendeltem Angliából, 31 ezer+1800Ft posta, másfél héten belül itt lesz.

Köszönöm a válaszokat!

2019. jan. 19. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!