Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehet hogy valakinek...

Hogy lehet hogy valakinek több felfüggesztett börtönbüntetése van egyszerre?

Figyelt kérdés
Voltam tárgyaláson mint sértett, mert én marha adtam valakinek 1,5 m Ft ot és feljelentettem ami családnak ált meg! PÉNTEKEN volt a tárgyalás és kapott az illető 2 évet felfugesztve.... Amikor a biro mondta az enyhítő és sujosbito észrevételeit akkot mondta hogy sulyosbitasnak veszi hogy van már egy ugyan ilyen ügyért felfüggesztett börtönbüntetése.... Ezt én nem értem nem úgy kellene hogy akkor leulni a másikkal együtt??? Tudna nekem ebbe segíteni valaki hogy hogyan is van ez az egész?? Elnézést az irasert telefonról írtam!

2019. jan. 20. 08:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

Kérded ezt egy olyan országban, ahol gázszerelőből lesz ezer milliárdos, a miniszterelnök a legnagyobb tolvaj cigány, és az olajmaffia keresztapja a belügyminiszter?


Értem.

2019. jan. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos ez egy ilyen ország.

Persze mást azonnal leültetnek.

2019. jan. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
61%
Valószínű hogy lejárt az előzőnek az időtartama.
2019. jan. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Tehát VAN egy felfüggesztettje? Na ezt én se értem, akkor mennie kellene a sittre.
2019. jan. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem járt le a felfüggesztett büntetése.... De a jogi fórumon írták hozzá, ha akkor követte el a másik bűncselekményt amikor még nem volt meg az ítélet tehát nem a felfüggesztett alatt akkor simán lehet 2 db felfüggesztett büntetése ami párhuzamosan megy a másik melett.... Ezt írták...
2019. jan. 20. 10:41
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy az elkövetés IDŐPONTJA!


Ez a helyzet akkor állhat elő jogszerűen, ha előbb követte el a sérelmedre a cselekményt, minthogy a felfüggesztettje jogerős lett.


Vagyis a veled szembeni balhé elkövetésekkor még nem volt felfüggesztett hatálya alatt, az csak utána következett!

2019. jan. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát igen valahogy így van.... De komolyan mondom megeri már lassan bűnozni, több enyhitőt sorolt fel a bíró mint sulyosbitot... Nem hittem a fülemnek!


Enyhítő : kiskorú gyermek

Beismero vallomás

Megbanas mutatása

Hajlandóság visszafizetésére

Idő mullása


Sulyosbito : van ellene ugyan ilyen ügy

És igazából így ennyit mondott a bírónő

2019. jan. 20. 11:42
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

"Nem mindegy az elkövetés IDŐPONTJA!



Ez a helyzet akkor állhat elő jogszerűen, ha előbb követte el a sérelmedre a cselekményt, minthogy a felfüggesztettje jogerős lett."


Értem.

Tehát, ha elkövetek egy bűncselekményt, akkor utána nyugodtan lehet folytatni tovább a bűnelkövetést az ítéletig, mett úgy is csak felfüggesztett :D

2019. jan. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#6,#8-nak:

"bűnelkövetést az ítéletig, mett úgy is csak felfüggesztett"


Ha még nem kaptál ítéletet, akkor honnan tudod hogy felfüggesztett? Ezt próbáld meg még egyszer, érthetőbben!


Gyengébbek kedvéért: Ha folyik ellened egy eljárás, vagyis MÉG NINCS ÍTÉLET, és ez idő alatt újabb bűncselekményt követsz el, akkor:


-ha az elsőből letöltendőt kapsz akkor törvényszerűen a másodikból is, majd ezek után úgynevezett "összbüntetés"-be foglalva hoz a bíró egy összesített ítéletet.

-ha az elsőből felfüggesztettet kapsz akkor kaphatsz a másodikból is, mivel a második balhé elkövetésének időpontjában még nem hoztak ítéletet az elsőből. Tehát még nem voltál feltételes szabadságvesztés hatálya alatt.

ENNÉL VILÁGOSABBAN NEM TUDOM KIFEJTENI!

2019. jan. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Valami nem stimmel ebben:


"ha az elsőből felfüggesztettet kapsz akkor kaphatsz a másodikból is, mivel a második balhé elkövetésének időpontjában még nem hoztak ítéletet az elsőből."


Ha nem hoztak ítéletet az elsőben akkor nem érvelhet a bíró úgy hogy súlyosbító körülmény hogy már van egy felfüggesztettje hiszen még nem ítélték el...

Ameddig nem ítélik el addig jár neki az ártatlanság vélelme mint alapvető jogi elv!


Tehát vagy a bíró tévedett ebben, vagy a magyarázat hibádzik.

2019. jan. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!