Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Rendőrök hogyan reagálnak a...

A Rendőrök hogyan reagálnak a kódulós szabálysértésnek?

Figyelt kérdés
Tegnap Kelenföldön kódult egy ismerősöm, nem zaklatott senkit se a kóduló. És oda mentek a rendőrök és meglátták , h kéregetett, utána meg mint ha leigazoltatták volna , és el is mentek.Először csinálta,iyenkor mire várhat? Nem tettek érte feljelentést sem , mondjuk én örültem , h igy meguszta, de lehet , h tettek? Figyelmeztetést se kapott meg semmi, mondjuk 16 éves az ismerősöm , és nem felnőtt.. Segitsetek információval légyszi , mert azért aggódunk érte.

2019. jan. 20. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Magasról letojják az egészet. A pintérkutyáknak csak a pénzbehajtás a lényeg: amire lehet bírságot kiszabni, az a jó.

A koldulás (így írjuk egyébként) ebből a szempontból eléggé problémás. Ha tényleg azért koldul a jómunkásember, mert nincs semmije, akkor hiába szabnak ki rá bírságot, nem fizeti be. Ha a koldusmaffia alkalmazottja, akkor sincs sok mindene, nem éri meg vergődni vele. Ha csak hülyeségből koldul, akkor van rá esély, hogy bevasalnak rajta némi bírságot, no de 16 évesen még nincs keresete, tehát ez is kiesett.

Sokkal egyszerűbb az útépítés miatt fél éve tök feleslegesen kinn felejtett 30-as tábla mögé beállni a civil Octaviával, automatára állítani a szupertraffipaxot és csucsukálni az ótóba'. A bírságbevétel tutira jön (a műsorszámot az objektív felelősség támogatja), még csak jegyzetelgetni sem kell és dől a lé, ez a lényeg.

2019. jan. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát , de pénzbüntetést se kapott , am. meg kajára kellett neki a pénz, de azzal a telefonos kütyüvel , lehet feljelentést csinálni? Am. meg nem maffia. Hanem egy jó ember. Te is biztos kunyultál már.
2019. jan. 20. 22:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem foglalkoznak vele. Engem mondjuk par eve a Keletinel megbuntettek 5.000re emiatt, gondolom epp balszerencsem volt meg en oda is mentem az emberekhez nem csak ultem es vartam. Viszont amennyi koldus/keregeto van Pesten mindet szinte naponta buntetni aztan futni a penz utan nincs kapacitasuk.
2019. jan. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!