Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki erőszakosan fenyeget...

Ha valaki erőszakosan fenyeget, parancsol, sérteget, és én megkérdezem tőle, hogy "Bántani akarsz? ", akkor az részemről egy verekedés párbaj elfogadása?

Figyelt kérdés

Szóval valaki szóbeli bántalmazásba kezd, és bennem felmerül, hogy fizikailag is bántani szeretne, és ezért felteszem neki azonnal a kérdést: "Bántani akarsz?" Vagy: "Meg fogsz ütni?"

Ezt a törvény úgy értelmezi, hogy elfogadtam a párbajt, és innentől kezdve elvesztettem a jogos védelem jogát?


Hasonló mondat, és nem kérdés pl a következő: "Akkor is itt maradok, ha megütsz." Ebben az esetben is ugyanaz a kérdésem!


Egyszóval én nem értem pontosan, hogy mi a határ ilyen helyzetben!



2019. jan. 21. 01:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

A kérdés valós eset inspirálta. Velem konkrétan megtörtént, hogy nagyon agresszívan sértegettek, becsmérelték a testmagasságom, és erre annyit mondtam, hogy két kérdésem van: 1. Mérges vagy rám? 2. Bántani akarsz fizikailag?


Természetesen bevált, és 2-szer csináltam már végig ezt életemben, maradnék a technikánál.

2019. jan. 21. 01:53
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
További hatékony védekezési lehetőségeket olvashatsz a "Verbális önvédelem" (Barbara Berckhan 2011) című könyvből. Például az is jó ha valami értelmetlen szavakkal reagálsz, ezzel kifejezve azt hogy számodra (és a világ számára is) ő egy figyelemre nem méltó senki. Mivel nem előbbre visz sem téged, sem az emberiséget, tehát kukában a helye és ezt ő is tudja.
2019. jan. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Lényeget nem írod le, hogy a felvetésedben melyik etnikumhoz tartozna a másik fél. Aszerint változik a jog, hogy a támadó milyen etnikumú.

Ez most olyan volt, mintha X meg Y értékét kiakartad volna számoltatni velünk, de az egyenletet nem írod le.

2019. jan. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azt a könyvet olvastam, és az alapján dolgoztam ki ezt is, számos technikát olvastam abból, és mindegyik működött, én lepődtem meg a legjobban. (Köszönöm a könyv ajánlását egyébként!)


Volt olyan helyzet, amikor sajnos az egyetlen reális kérdés az volt, hogy rákérdezek, hogy mi az amit konkrétan szeretne most, szeretne e nekem sérülést okozni... Ezért mindenképpen tudni szeretném a jogi hátteret. Attól tartok, a bíróság nagyon hozzászokott azokhoz, akik sírva menekülnek ilyen helyzetben, vagy azokhoz, akik egyszerűen belemennek a verekedésbe, és engem nem tudnának értelmezni ezekkel a "váratlan" kérdésekkel, ezért szeretném tudni, hogy ezt párbaj elfogadásának tekintené-e a bíróság?

2019. jan. 21. 16:13
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Leírtam: ahhoz, hogy normálisan tudjuk válaszolni fontos lenne tudnunk milyen etnikumú támadókról legyen szó, mert aszerint változik a jog.
2019. jan. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem. Aszerint változik a törvény, hogy melyik országban vagy, amikor elköveted, vagy aszerint, hogy melyik ország állampolgára vagy.
2019. jan. 24. 01:21
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem, továbbra is aszerint változik itthon a törvény, hogy milyen etnikumú a támadni kívánt fél.

Cigány, akkor te csinálhatsz utána bármit akkor is börtönbe küldenek még akkor is, ha szószerint nem védekeztél és hagytad szétveretni magadat.

Ha meg védekezni is mertél volna elgondolkoztak volna a halál büntetés visszaállításán.

2019. jan. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze hogy ez nagyon fájdalmas önnek, hiszen rettenetesen kellemetlen szembenézni azzal, hogy tényleg történtek olyan esetek, hogy a bíróság az etnikumot is figyelembe vette, és ez alapján hozott téves ítéletet. De hogy ez ne fájjon önnek annyira, inkább azt hazudja magának, és nekem is, hogy ez így van rendjén, és ez a BTK-ba lett foglalva. Hiszen ez így sokkal egyszerűbb kényelmesebb, spórolósabb!
2019. jan. 24. 16:55
 9/11 Alex Fly ***** válasza:
A törvény nem ismeri a párbaj fogalmát. És az agresszió, fenyegetés különben sem felel meg a párbajok etikettjének.
2019. jan. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

,,hogy tényleg történtek olyan esetek, hogy a bíróság az etnikumot is figyelembe vette, és ez alapján hozott téves ítéletet"


Nem történtek, hanem minden esetben mikor cigány az elkövető sokkal máskép állnak már a hatóságok hozzá. Ott tartunk, ha cigány az elkövető amint ellenállsz elő leszel állítva. Azt hiszed érdekli a bírót meg a rendőrséget, hogy mit ír le ilyenkor a törvény? Ők azt nézik csak, hogy a Fideszes jogvédők ne pereljék be őket rasszizmusra hivatkozva.

2019. jan. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!