Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A mi esetünkben megkaphatja...

A mi esetünkben megkaphatja az apa a gyereket bírósági úton?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 éves.Az apával együtt nevelem,de nagyon megromlott a kapcsolatunk a gyerek apjával.Sajnos alkohol problémái vannak.A kisfiúval jól bánik,a gyerek is szereti az apját.Viszont nem tudja megállni hogy ne igyon minden nap-és nem csak egy sörről van szó.Ha nincs meg a napi adag akkor kibírhatatlan,kötekszik,stb.Én soha nem iszok alkoholt.

Érzelmileg és szexuálisan is elhidegültünk.Tudom hogy a kisfiam szereti az apját de azzal is tisztában vagyok,hogy nem tesz jót egy gyereknek,ha iszik a szülője.Én ebben nőttem fel,tudom.

Szóval szeretnék különköltözni a kisfiammal.Próbáltam helyrehozni a kapcsolatot az apával,de nem akar/nem tud leállni az itallal.

Az a probléma nehezíti a helyzetet,hogy a páromnak van tehermentes saját lakása,milliója a számlán,van munkája (három műszak).

Többet vagyok a gyerekkel,mint ő,kizárólag én tették,pelenkázó,fürdetek,stb

Ő csak játszik vele.

Nekem viszont nincs házam,jelenleg munkám sem,mert gyesen vagyok.Csak albérletbe tudnák menni-miután találok munkát.Szüleimre nem számíthatok.

Párom azzal fenyeget,hogy elveszi tőlem a kisfiunkat,mert neki rendes körülményei vannak.

Nem szeretnék kényszerből vele élni,csak azért mert fenyeget.Belehalnák,ha elvenné tőlem a fiamat.

Sajnos anyósom is biztos minden követ megmozgatna,hogy a fia mellé álljon.

Tudom,hogy ma már a bíróság sem automatikusan az anyának ítél,mint harminc éve.

Egyetlen reményem,hogy mivel iszik,a jobb körülményei ellenére nagyobb az esélyem.

Ki mit tanácsol,mond erre?



2019. jan. 22. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen meg. Az meg nem kifogás hogy iszik. Mai világban már mindenki iszik.
2019. jan. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem én,de ez nem olyan ivás hogy hétvégén legurít pár sört.Napi szintén nyomja és alkoholista.Az meg nem tesz jót a gyereknek.Az még nem igaz hogy manapság mindenki iszik,pl én se iszok egyáltalán és még sokan a környezetemben
2019. jan. 22. 12:42
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és csak annyit "nevel",hogy játszik a gyerekkel,amíg házimunkázok,stb,de minden gondozási feladatot én végzek
2019. jan. 22. 12:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Alapesetben a bíróságok az anyának itélik a gyermeket, kivált, hogy a gyermek még nincs három éves.

Akkor itélik az apának, ha az anya alkalmatlannak bizonyul a gyermek nevelésére.


Jelen esetben, az elmondottak alapján az apa látszik alkalmatlanak arra, hogy gyermekét kielégítően ellássa, gondozza, nevelje.

2019. jan. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,megnyugtató volt!
2019. jan. 22. 13:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy de a mai napig az anyának ítélik a gyereket ha csak nincs valami nagyon erős érv az anya ellen. Pl: masszív alkoholista, kábítószer függő, pszichológiai értelemben véve ön és közveszélyes.
2019. jan. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm szépen!
2019. jan. 22. 13:50
 8/8 Pető László1 ***** válasza:

Kizárt dolog!

A bírók 95%-a az anyának ítél még akkor is ha az nem törvényes vagy jogszerű, és a gyermek érdekeit sem szokták szem előtt tartani! Pl. Igazságügyi szakértő hiába írja, hogy a gyermek az apánál lenne jobb helyen ez nem jelent semmit ha a bíró az anyának akar ítélni akkor az is lesz! Aki azt hiszi, hogy a bírók javarészt betartja-betartatja a törvényeket az nagyot téved! Tisztelet a kivételnek de a java az pénzt keres!!!!

2019. márc. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!