Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Verekedésért börtönbe lehet...

Verekedésért börtönbe lehet kerülni?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy egy sima bunyó miatt lecsukhatnak? Mondjuk, hogy nem sérül meg senki, csak épp látja a rendőr és bevisznek vagy kamera felvétel alapján másnap előállítanak? F

2019. jan. 23. 10:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

ezért nem kapsz letöltendőt, de bizonyos egyéb dolgok megléte miatt akár kerülhet valaki börtönbe is simán.


visszaeső, vagy későbbi következmény az akkor még nem látható sérüléstől stb.

2019. jan. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez kb garázdaság, első esetben általában büntetést sem szabnak ki, 1-2 év próbára bocsátás szokott jönni. Ha addig nem csinálsz" olyat", akkor semmi jogkövetkezménye nincs.
2019. jan. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
Vedd el a másik telefonját közben, és garantált 4-5 év börtön
2019. jan. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha te voltál a kezdeményező akkor tudtommal garázdaság és 2 évig kaphatsz. Az meg milyen verekedés már, ahol nincs legalább egy kivert fog vagy monokli?
2019. jan. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
Még ha senki sem sérül meg, akkor is garázdaság vagy könnyű testi sértés megáll. Úgyhogy én nem kockáztatnék.
2019. jan. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%
Gyilkosok is alig kapnak büntetést, meg a részeg gázoló sem kapot mást csak felfüggesztettet. Ne parázz, itt már semmit sem büntetnek. Bárkit meg lehet verni, jogod van hozzá, a sértett miért tartozkodott ott éppen? Jobb dolga nem volt?
2019. jan. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem akarok senkit sem megverni, csak érdekel, hogy jogos önvédelemnél mondjuk ha ràmverik a balhét, mert kicsit túlreagàlom, akkor az mivel járhat. Sajnos ebben az országban bármi megtörténhet, mint azt tudjuk. Ha olyannal kerülök összetűzésbe, aki ismer valakit vagy pénzes, akkor máris rajtam kattan a bilincs, hiába volt önvédelem.
2019. jan. 23. 14:18
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Ha éjszaka támad meg valaki, az élet ellenes támadásnak tekinti a törvény. Önvédelemnél nem lépheted túl a támadás mértékét, éjszaka elméletileg ha megölöd a támadót az jogos védelem
2019. jan. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#8 Igen hallottam már erről, de azért ez sem így van teljesen szerintem. Ezzel az erővel bárkiről lehet azt állítani, hogy megtámadott, ezért muszáj volt, utólag már úgysem tudja elmondani. Nyilván ha késsel vagy más eszközzel támad, amit később megtalálnak nála, akkor megállhat a dolog. De attól mert éjszaka puszta kézzel valaki rád támad, még nem nyiffanthatod ki. Legalábbis szerintem.
2019. jan. 23. 14:52
 10/15 anonim ***** válasza:

De, kinyiffanthatod, bizonyos feltételekkel, aki éjszaka rád támad. Olvasd el a Btk. 22 §-t.

A bonyolultabb dolog annak bizonyítása, hogy tényleg ő támadt rád, nem te őrá. Vagy hogy nem lépted túl a védekezés jogos határát, vagy éppenséggel annyira meg voltál rémülve, hogy ezt nem tudtad belátni. Ha nincs se felvétel, se tanú, vagy éppenséggel ellened tanúskodnak, akkor kétesélyes a dolog.

2019. jan. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!