Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Iskolából elszeretnék kéretőzn...

Iskolából elszeretnék kéretőzni de az igazgató nem engedi. Mit tehetek? Valamilyen jog véd?

Figyelt kérdés
Én vidéken tanulok és itthon elszeretnék járni sportolni mert vidéki városba nincs ilyenre lehetőség..és én elszeretnék kéretőzni heti 1x az utolsó óráról 10p-el hogy a buszomat elérjem mert különben már csak este megy. És az igazgató szülői kérésre nem egyezett bele. Kérdezném hogy mégis valamilyen jog van e erre hogy kötelessége van e elengedni úgy hogy igazolást is vinnék neki.Segitségeteket szeretném kérni mert elég fontos ez most nekem és Jog szempontból van e valami ilyen jog e az érdekelne és ha igen van akkor melyik jog melyik bekezdése
2019. jan. 25. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

Ma nem élünk jogállamban, hanem az erő dönt. Az iskolák kiszolgáltatottak, ha sokat ugrálnak, leváltják az igazgatót és odatesznek egy "kultúrharcost". Ilyen körülmények között az igazgató vagy nem mer, vagy nem akar dönteni, megértés nincs, hivatkozás nincs.

A legjobb eset, ha véletlenül megértő, és saját rizikójára elenged.

Ez kérlek itt a nagy úri Magyarország, itt a te neved kuss, ha nem vagy egy menő politikus akárkije. Mert akkor viszont te mondod az igazgatónak, hogy kuss. Ez van.

2019. jan. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"kötelessége van e elengedni"


Nincs kötelezettsége. Neked van kötelességed a tanítási órákon részt venni. Iskolán kívüli szabadidős tevékenységre nem köteles az iskola tanóráról elengedni.

2019. jan. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%

Sajnos Andizsuzsi nem értek egyet veled. Diákoknak fontos dolgokat szervezni korábban sem volt könnyű, ma katasztrófa, ha nincs tanár segítőjük.

Van olyan eset, maikor az a tízperc többet számít diáknak és iskolájának, mint a tanórán való részvétel. Különösen, ha a tanóra nem sokat ér, a diák pedig pótol. A merev hozzáállások eredményezik a későbbi fölösleges ellenállásokat. Aztán már nem deríthető ki, mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás. És fenntartom az első válaszomat is.

2019. jan. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Azt teheted hogy bent maradsz.
2019. jan. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Régebben amúgy az ilyen pávákat az osztályfőnöke úgy elverte vonalzóval mint a lovat. Ma is az kéne ezeknek.
2019. jan. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó neked mi bajod tulajdonképp? El is olvastad a kérdést végig vagy csak a nagy betűs részt sikerült.


Amúgy meg szerintem próbáld meg azzal a szaktanárral megbeszélni akivel az utolsó órád van aznap, hátha értelmesebb.

2019. jan. 26. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szaktanár elengedne mert ő küld sportolni mert megy a sport..de a portán nem engednek ki igazgatói engedély nélkül
2019. jan. 26. 08:27
 8/8 Andizsuzsi ***** válasza:

tegnap 19:52!


Nem az volt a kérdés,hogy mi az én személyes véleményem, hanem hogy van-e lehetőség hivatalos keretek között az igazgató engedélye nélkül megoldani. Nincs. Akkor sem, ha nem feltétlenül érték egyet a döntéssel, bár azt meg ennyi információból nem tudom megítélni.

2019. jan. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!