Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Testvéremmel tulajdonosok...

Testvéremmel tulajdonosok vagyunk 1 háznak 50-50%. Hagyatéki tárgyaláson lemondhatok az ő javára? Vagy inkább előtte menjünk ügyvédhez és ott ajándékozás címszón írassam rá?

Figyelt kérdés

Szüleink elhunytak. A ház a testvérek tulajdona. Nekem nem kell a részem

Pénzt szeretnék spórolni azon, hogy ne kelljen külön ügyvédhez menni , abban az esetben ha a hagyatéki tárgyaláson lemondhatok a részemről. Ez így lehetséges, vagy inkább menjünk előtte ügyvédhez?


2019. febr. 1. 06:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Lehetséges.
2019. febr. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 TappancsMancs ***** válasza:
Önkormányzatnál vagy polgármesteri hivatalban van ingyenes jogi tanácsadás, de asszem be kell jelentkezni időpontra. Egyenesági fel és lemenők esetén 0 az ajándékozási illeték, testvérek esetén 9% a megajándékozottnak az ajándékozási illeték. De több dolog is számít, mint a hagyatékon lévő esetleges tartozás, öröklés után el lesz e adva az ingatlan. Az ügyvéd se sok költség egy ingatlan értékéhez képest, megéri az is ha úgy jönne ki. Lemondani meg az örökhagyó életében lehet, míg visszautasítani a hagyatéki tárgyaláson és visszautasítás esetén nem lehet valaki javára visszautasítani, hanem a törvényes öröklési rend szerint történik.
2019. febr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. febr. 2. 19:03
 4/19 anonim ***** válasza:

Nem túl értelmes, amit írsz.

Most akkor tulajdonosok vagytok? Vagy csak tulajdonosok lesztek a hagyatéki tárgyalás után?

Ha tulajdonosok vagytok, akkor nem lesz semmiféle hagyatéki tárgyalás.

Ha meg még nem vagytok tulajdonosok, akkor nem tudsz semmit elajándékozni. Ami nincs a neveden, azt nem adhatod oda senkinek.


Az se egyértelmű, hogy a szülők elhunytak, és 50-50 %-ot írsz. Egyszerre hunytak el, vagy mi? Mert ha az egyik régebben, akkor 25 % már a neveteken van, most meg a másik 25-öt várjátok.

2019. febr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszadó!

A ház már az enyém és tesómé. Édesanyám 8 éve hunyt el, akkor lettünk tesómmal örökösök. Apukám haszonélvezeti joggal élt a házban haláláig. ( 2018.12.26.) Én nem szeretném a házrészemet az 50% - ot.

Ajándékba oda adnám tesómnak. Minnél kevesebb pénzből szeretnénk ezt megcsinálni. Nem hiszem, hogy bonyolúltan fogalmaztam. De ha mégis sorry

2019. febr. 3. 16:02
 6/19 TappancsMancs ***** válasza:

Hú pedig így tényleg más. Ha már megtörtént a hagyatéki tárgyalás és el lett fogadva az örökség, akkor már nem lehet visszautasítani. Sőt ez már tulajdonnak számít, így marad az ajándékozás.


Ilyenkor már nincs további tárgyalás, hiszen az már meg volt. Így nem is lehet visszautasítani. Ez ilyenkor tulajdonként van számontartva és akként kell kezelnetek.

2019. febr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A haszonélvezeti jog automatikusan megszűnik a halálozással. Az ingatlan nem lesz a hagyatéki tárgyalás tárgya, hiszen annak nem volt tulajdonosa édesapád, az a kettőtöké volt eddig is. Csak ajándékozással tudod a testvérednek adni, ahhoz pedig mindenképp ügyvéd kell, mert a földhivatal csak ügyvédi ellenjegyzéssel fogadja el.Sem az ügyvédi költséget, sem az ajándékozási és tulajdonszerzési illetéket nem tudjátok megspórolni, állambácsi ragaszkodni fog a befizetéséhez... Nem lenne egyszerűbb, hagyni a fenébe? A testvéred akkor is használhatja az egészet, hogyha a te neveden van a fele. Ha esetleg eladjátok, akkor a pénzt simán odaadhatod neki...ajjoz nem kell földhivatali cécó...
2019. febr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 TappancsMancs ***** válasza:
A 7-es tényleg jó ötlet.
2019. febr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A probléma az, hogy tesóm a háztól 450km-re lakik. Én csak pár utcányira. Tehát ebből az következik, hogy minden az én nyakamba szakad. Nyáron fűnyírás, ősszel falevél szedés, télen hólapátolás....stb.

A ház nincs jó állapotban. Eladni jelenleg nem tudjuk mert jelzálog van rajta ami a tesómé.

Én nem akarok a házzal foglalkozni. Egyedülálló kisgyermekes családanya vagyok, kertesházban élek. Van elég bajom. 8 éve nem jártam a családi házban..más téma, hogy miért.

Napokig a közüzemi számlák átírását intéztem. Nyűg nyűghátán. A munkálltatóm már nem nézi jó szemmel a sok " lógást" 2 házat nem tudok finanszírozni minimálbérből. Még úgysem ha tesóm fizeti a családi számlák felét....

Azért köszönöm a válaszokat.

2019. febr. 4. 21:57
 10/19 anonim ***** válasza:
Hát ezzel a háttérrel egy kicsit más a helyzet... az a jelzálog hány évre szól még? A testvéred jól kitolt veled... ezen a jog nem tud segiteni. Neki ajándékozni is csak ugy tudod, hogyha ő elfogadja...
2019. febr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!