Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Testvéremmel tulajdonosok...

Testvéremmel tulajdonosok vagyunk 1 háznak 50-50%. Hagyatéki tárgyaláson lemondhatok az ő javára? Vagy inkább előtte menjünk ügyvédhez és ott ajándékozás címszón írassam rá?

Figyelt kérdés

Szüleink elhunytak. A ház a testvérek tulajdona. Nekem nem kell a részem

Pénzt szeretnék spórolni azon, hogy ne kelljen külön ügyvédhez menni , abban az esetben ha a hagyatéki tárgyaláson lemondhatok a részemről. Ez így lehetséges, vagy inkább menjünk előtte ügyvédhez?


2019. febr. 1. 06:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
És a tesód? Ő ül a maga kényelmében, előnyeivel 450 km-re?
2019. febr. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Kedves 10. Válaszoló. Még 10 évre szól a jelzálog. Persze, hogy elfogadja az ajándékozást....neki ez jól jön. Minnél hamarabb szabadulni akarok a részemtől a korábban leírt okok miatt.
2019. febr. 5. 19:42
 13/19 A kérdező kommentje:
Kedves 11. Hozzászóló! Tesóm nem csinál semmit. Csak ossza az észt a messzeségből. Hiába kértem tőle szem ig.számot, hogy legalább az ő nevére írassam a közüzemi számlákat nem adta....nem volt más választásom, saját magamra írattam. Próbálok ügyvédet találni, hogy minnél hamarabb rendezni tudjam a helyzetem.
2019. febr. 5. 19:46
 14/19 anonim ***** válasza:

A futamidő fix, nem lehet előbb törleszteni a ház eladásával? Mert ha bank hozzájárul, akkor a házat eladjátok, és a testvéred ebből tudja törleszteni a hitelét, neked meg lesz némi pénzed.

Biztos drágább így törleszteni, de ha ott áll a ház üresen még legalább 10 évig, akkor úgy tönkremegy, hogy felét se éri majd.

Vagy: nem lehet kiadni, nem olyan környék? Akkor a bérlő nyírná a füvet, sőt némi bérletidíj-csökkentés fejében karbantartási munkákat is csinálhatna.

2019. febr. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

A probléma az, hogy nagyon rossz állapotban van a ház. A jelzálog 8,5 millió, ennyit nem ér a telek. Telken 2 ház....Az egyikről már le is szerelték a gáz órát mert nincs fizetve....A telek nincs szennyvízileg becsatornázva, évente talajterhelési díjat kell fizetni.

Persze felvetőtött a gondolat, hogy kiadjuk bérbe...de a ház lakhatatlan állapotban van. Nekem nincs pénzem a felújításra, minimálbérből, egyedülállóként még kölcsönt sem kapok. És az igazság az, hogy nem is akarok. Az albérlőkkel is nekem kellenne foglalkozni...

2019. febr. 6. 06:29
 16/19 anonim ***** válasza:
itt a tisztességes megoldás az lenne, ha a testvéred kifizetné neked a tulajdonrészét, és mivel ő élvezi a jelzálog hasznát, gondoskodna a telek rendezéséről, a távolból akár ugy, hogy megfizet ezért valakit... Igazságtalan, hogy neked kell küzdened. Elég nagy baj az is, hogy a jelzálogot nagyobb értékre jegyezték be, mint amennyit ér a ház... ebből még sok gond lehet. Teljesen megértem, hogy szabadulni akarsz a helyzetből bármi áron.
2019. febr. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Amikor jelzálog került a házra jobb állapotban volt. 20 millió... Most szinte telekárban lehet eladni. De az is veszít az értékéből mert a 2 ház ott van rajta amit el kell takarítani vagy felújítani. Mindez pénz, sok pénz.

Ma készhez kaptam egy levelet, hagyatéki leltár miatt kell megjelennem 1 hét múlva. Kértem tesómat, hogy jöjjön velem, mert ugye ő is érintett. De lepattintott azzal, hogy a levélben az áll, hogy elég egyikőnknek megjelenije....tehát nekem.

2019. febr. 6. 22:19
 18/19 anonim ***** válasza:
a hagyatéki leltárt az önkormányzat embere késziti. de mivel az ingatlan már a tiétek, az nem is kerül bele. a haszonélvezeti jog törlődik.
2019. febr. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A hagyatéki tárgyaláson, vagy azt megelőzően írott dokumentumban lemondhatsz bármiről, amit a hagyatéki leltárba felvettetek. A közjegyző a végzést ennek birtokában bocsátja ki, és rögzíti benne, hogy a lemondás által kit milyen arányban illet meg, egy ingatlan. Annak birtokában a Földhivatal a tulajdonjogot ezzel a tulajdoni aránnyal fogja bejegyezni az örökölt ingatlant illetően.
2022. febr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!