Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az iskola házirendje tiltja...

Az iskola házirendje tiltja hogy hatósági személyt hívjon egy diák. Milyen törvényi jogokat sért ez?

Figyelt kérdés

Egyszer valaki rendőrt hívott, és azóta úgy van hogy ha rendőrt/mentőt akarunk hívni, szólni kell egy tanárnak.

(Tűzoltót lehet csak)


Igen ki lehet találni miért történt, volt egy verekedés és kijöttek a rendőrök, az iskola meg minden ilyet el akar sumákolni hogy a statisztika ne bánja.


Én személy szerint felháborítónak tartom hogy ilyen szinten lehet valamit szabályozni a házirendben. Szerintem nem erre találták ki a házirendet.


2019. febr. 3. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tilthat ilyet egy házirend, nem mellesleg a 112-t kell hívni
2019. febr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha odaállítanék így az igazgató elé hogy

"GYK-n azt mondták nem tilthat ilyet a házirend, legyen szíves orvosolni" kinevetne :D


Milyen jogot sért? Alapvető emberi jog vagy valami hasonló?

2019. febr. 3. 17:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Alapvető emberi jog, sehol nincs jogilag szabályozva, ki hívhat rendőrt.
2019. febr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kovpet ***** válasza:
100%
Nem csak hogy jogod, de mentőt hívni adott esetben kötelességed is, a segítségnyújtás elmulasztásának számít, ha kellene és nem teszed meg.
2019. febr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

# 4


Ez jól hangzik, sőt szerintem ez érvényes a rendőr hívásra is. Köszi!

2019. febr. 4. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!