Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elterelésre küldés után miért...

Elterelésre küldés után miért kaptam mégis csekket?

Figyelt kérdés
A lakóhelyemtől úgy 200km-re elfogtak a rendőrök kábítószer fogyasztás és tartás miatt. Az ottani hatóság foglalkozott az üggyel, a talált anyag nem érte el a csekély mennyiség felső határát, tehát fél év kisebb hercehurca után elterelésre küldtek, amit el is kezdtem, az ottani ügyemmel foglalkozó illetékesnek el is küldtem az erről kapott papírt, visszaadták a lefoglalt dolgaim, azt mondták az ügyet felfüggesztették, ha pedig az elterelés sikeres lesz lezárják. Ez nagyjából három hónapja történt, most pedig a lakhelyemen lévő rendőrségtől ugyanezen ügy miatt kaptam egy szép kis csekket. Egy hónapja körülbelül kijöttek és fegyvert kerestek nálam, illetve ahhoz tartási engedélyt, egyikkel sem rendelkezem, azóta emiatt nem is kerestek. Viszont én úgy tudom csekket csak akkor kap az ember, ha elterelésre nem mehet, eniatt az ügy miatt pedig már járok. Szóval nem értem, nem is volt ilyenről szó és nem értem miért akarnak ugyanazért kétszer büntetni egy felfüggesztett ügyben. Mit tehetek ilyenkor?

2019. febr. 4. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a rendőrséggel közlöd a megfelelő igazolásokkal ellátva, nem a gyakorikérdéseken. Nyilván adminisztratív hiba.
2019. febr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem véletlen a csekk, ugye azzal hogy elvonóra mész csak azt uszod meg hogy vádat emeljenek, de attól még szabálysértés, így pénzbüntetéssel járhat.

De azért kérdezz utána.

2019. febr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!