Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az életellenes és vagyoni...

Az életellenes és vagyoni károkozással fenyegetés bűncselekmény? Tanuk és bizonyíték nélkül mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen egy vita kapcsá már harmadszorra fenyegetett meg egy kollegám, az első még nem igazán volt komoly a második már komoly volt, látszott rajta és érezhető volt, a harmadik egy már részletes feltételes fenyegetés volt hogy ha ez meg az lesz akkor ő ezt meg azt fogkja csinálni, életellenes fenyegetést tett valamint vagyoni károkozással fenyegetett. A másodiknál beszéltem az egyik főnökömmel aki bezélt vele de ez csak kevesebb mint egy hétig hatott. A harmadik után beszéltem a másik főnökömmel és mondtam hogy most már rendőrségre fogok menni viszont mondta, hogy határozottan megkér hogy ne mert ha bejönnek a rendőrök a munkahelyre akkor itt nincs mindenkinek rendben a papírja magyarul nincs mindenki rendesen bejelentve. Mit lehet tenni? A kollégák lehetnének tanuk de ők nem fognak a másik kollega elen vallani azt tudom. Ötletek? Ez egyáltalán bűncselekmény vagy szabálysértés csinál bármit a rendőrség? Tegyük fel ha én az utcán valakinek azt mondom hogy megöllek, felakaszatalk, elvágom a torkod, rádgyújtom az autódat, akkor a rendőrség tesz bármit is tanuk és bizonyíték nélkül ellenem?

2019. febr. 6. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs tanú vagy felvétel, akkor semmit nem csinál a rendőrség, mert ki is találhattad, sőt, az is lehet, hogy te fenyegetted meg őt.

Vagy beszéld meg a haver kollégákkal, hogy tanúskodjanak, vagy vegyél egy ilyent, aztán amikor megy feléd az illető, akkor kapcsold be:

[link]

Ezzel aztán mehetsz a rendőrségre.

Komoly büntetést nem fog kapni a fenyegetőzésért (szabálysértés amúgy), de mindenképpen lesz visszatartó ereje, aztán ha netán véletlenül tényleg megver, vagy összetöri az autódat, akkor egyből lehet menni érte.

2019. febr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fenyegetőzés=zaklatás, az meg 2 év börtön, ha jól tudom...
2019. febr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem két év, hanem két évig terjedő. Ha első ügye az illetőnek, akkor maximum fél év felfüggesztett, de talán még ennyi se.
2019. febr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor a lényeg hogy tulajdonképpen tanuk és bizonyíhatóság hiányában egy négyszemközti fenyegetés mondjuk nem számít bűncselekménynek. Tehát bárkihez odamehetek az utcán és ha senki nem látja és nem vesz kamera akkor megfenyegethetem mondjuk azzal hogy megölöm és semmit nem tehet ellene.
2019. febr. 7. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!