Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy büntetik azt, aki 17...

Hogy büntetik azt, aki 17 évesen súlyos büntényt követ el?

Figyelt kérdés

Szóval, ha valaki 17 évesen egy olyan bűntényt követ el ami miatt több évet kap, hol tölti le a büntetését? Az első évet kiskorúak börtönében és utána átviszik egy sima börtönbe? Vagy hogy működik ez?


Nem követtem/akarok elkövetni semmit már nem is vagyok 17, csak érdekel :D



2019. febr. 6. 18:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most látom, hogy elírtam a címet *bűntény
2019. febr. 6. 18:26
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Első év fiatalkorúak, azután fogház, börtön, fegyház.
2019. febr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fiatalkorúaknak nincs fegyház. Fogház és börtön fokozatú szabadságvesztést kaphatnak, a legsúlyosabb bűncselekmények esetén jóval kisebb mértékűt, mint egy felnőtt (pontos részletek: Btk. 109-110. §). Egyébként ha egy elítélt a szabadságvesztés végrehajtása során tölti be a 18. életévét, nem viszik át automatikusan a "felnőttek" közé. 20 vagy 21 évesen kerülnek át, de ha addig kitöltik a kiszabott szabadságvesztést, akkor a fiatalkorúak fogházából/börtönéből szabadulnak.
2019. febr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!