Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lelőhetek egy drónt következmé...

Lelőhetek egy drónt következmények nélkül?

Figyelt kérdés
Egy exhibicionista szomszédom videókat készít, és publikál. Engem Zavar, hogy gyakran az én telkem fölött is drónozik, és videót vesz fel vele. Ha lelövöm légpuskával, abból adódhat valamilyen jogi következmény? Már kértem, hogy hagyja abba, vagy legalábbis tartsa távol a sz*ros drónját ettől a helytől, de b*szik rá.

2019. febr. 8. 10:01
1 2
 1/19 anonim válasza:
96%
Ja elmegy a rendorsegre es feljelent. Viszont szerintem ne tedd ezt inkabb jelentsd fel te öt. Ezt nem teheti meg veled.
2019. febr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
19%
A trágárság attól még trágárság, hogy csillagozod. Kérdés jelentve. Bűncselekményt követnél el, ha lelövöd.
2019. febr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Mégis milyen bűncselekményt, hogy a kérdésre is érdemben válaszolj kedves ketteske...
2019. febr. 8. 10:15
 4/19 anonim ***** válasza:
53%
ha elbírod találni próbáld meg, ha bemegy a rendőrségre először úgy is az ő drónos engedélyeit kérik el, ha meg van neki akkor esetleg fizethetsz kárpótlást neki
2019. febr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
De mire fel fizetnék neki kárpótlást? Ha az udvaromba zuhanna többé nem is látná, Max. videó felvétel marad meg nekii, ha valahova lementi, esetleg kitúrhatná a kukámból azt a vackot.
2019. febr. 8. 10:28
 6/19 anonim ***** válasza:
97%
Rongálás
2019. febr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Az én telkem fölött röpteti, és zavar. Ott hadd rongáljak, amit akarok. Ha esetleg erre vonatkozólag van valamilyen paragrafus vagy mi, arról szívesen olvasnék, de sajnos eddig ne találtam.
2019. febr. 8. 10:41
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Aha! Mert amit javasolsz, az nem spicliség.
2019. febr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én már lőttem drónt.


Hivatalosan rongálás. Bevihetnek a rendőrök, de nem csinálnak semmit, ha nem állami cég/hivatal tulajdona a drón.

A szomszédod magánvádas pert indíthat ellened, csak arra figyelj, hogy NE éles lőfegyverrel és NE 7,5J feletti fegyverrel tedd, mert azt lefoglalják és bevizsgálják, és ha lőfegyver, az 2-8 év!


Ha meg pattog a szomszéd, akkor a légügyi hatóságnál kell felnyomni! A drónozás, helytől függően 50-től induló bírság.


Ja, és bizonyítsa be, hogy te lőtted le! :)

2019. febr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
97%

Egyébként a szabályosan tartható légpuskával sem szabad akárhová lőni. Csak zárt területen, a lövés iránya nem lehet onnan kifelé tartó. Pl. céltáblára, dobozokra szabad lőni a kerten belül, ha mögötte olyan fal van, ami kizárja azt, hogy a lövés a kerten kívülre kerüljön.

Madarakra, macskákra, drónokra stb. tilos lőni.

És az egyik jogsértés nem teszi szabályossá a másikat.

2019. febr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!