Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy iskolában telefon beszedet...

Egy iskolában telefon beszedett telefon sérülése során ki a felelős a telefonért, illetve milyen lépések tehetők?

Figyelt kérdés
A telefonok beszedése egy általános iskolában az igazgatóság által elrendelt folyamat. A tanárok első órán beszedik, és a tanáriban egy dobozban várnak a készülékek az utolsó óra végeztével a visszaadásra. Ha ezidő alatt valami sérülést szenved a készülés, az kinek a felelőssége, illetve ilyenkor mit lehet tenni?
2019. febr. 8. 15:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A suli felelőssége.


De..., hogy bizonyítod, hogy ott sérült?

2019. febr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem vihet be telefont, minek viszi magával egyáltalán? Nem logikus.
2019. febr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Drazicc ***** válasza:
Ez elég baromság ez a szabály, simán hozhat vki magával kettőt.
2019. febr. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Ha az iskola megtiltja a telefont az iskolában és a kölök mégis magával viszi, az kinek a felelőssége?!
2019. febr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem vihet be telefont, minek viszi magával egyáltalán? Nem logikus."


"Ha az iskola megtiltja a telefont az iskolában és a kölök mégis magával viszi, az kinek a felelőssége?!"


Nem tudom ti hogy vagytok vele, de amikor én általános iskolás voltam, gyalog mentem és jöttem haza. Amikor vége volt az óráimnak, telefonon felhívtam apát, hogy most indulok, és akkor tudta hogy x időn belül otthon leszek és minden rendben.

Ehhez ugyebár reggel el kellett vinnem a telefont, hogy délután nálam legyen.

De ha szimplán bármi történik akár oda fele akár vissza, és nem a tanár hívja a szüleimet, akkor is szükség lesz a saját telefonomra.


Ettől függetlenül bent az iskolában beszedhetik, de attól még el fogja vinni a gyerek, mert tanítás után szüksége van rá.


Miért mindig ilyen nehéz kicsit belegondolni a dolgokba, és miért kell egyből nekimenni a kérdezőnek? Meg újra és újra eltérni a válaszadástól, és más hülyeségeket kérdezni?


Egyébként ha beszedik, akkor az iskola felel érte, és ha baja lesz, akkor az az iskola felelőssége. Viszont azt már nehezebb bizonyítani, hogy beszedés előtt sérülésmentes volt, mert nem is írsz alá semmit, mondani meg mindenki azt mond, amit akar.

2019. febr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
13%

"Nem tudom ti hogy vagytok vele, de amikor én általános iskolás voltam, gyalog mentem és jöttem haza. Amikor vége volt az óráimnak, telefonon felhívtam apát, hogy most indulok, és akkor tudta hogy x időn belül otthon leszek és minden rendben."

Én is gyalog jöttem mentem. És nem kellett telefonálni, mert anélkül is tudták, meddig tart a tanítás, és hogy onnantól mennyi idő mire hazaérek. Mondjuk akkor még nem is volt okostelefon, anélkül is ki tudták számolni a szüleim, hogy 14 óra plusz húsz perc az 14:20.

De áruld el nekem, kérlek, mi az, ami történhet veled, vagy a gyerekeddel, amiért elengedhetetlen a telefon?

Ha elrabolják, úgyis elveszik tőle.

Ha elüti a villamos, úgysem fog tudni telefonálni.

Olyan meg szerintem nem nagyon van, hogy hirtelen bent kell maradni túlórázni.

2019. febr. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Drazicc ***** válasza:
100%
Utolsó, engem harapott meg kutya útközben iskola felé, és mivel máris fel tudtam hívni a szüleimet sokkal hamarabb kaptam orvosi segítséget is. Tényleg kicsit gondoljatok bele mert nem olyan nehéz megerőltetni az agyatokat. Az is előfordulhat, hogy a gyerek átszeretne menni egyik haverjához játszani vagy bármi, hát hadd tudja már felhívni a szüleit. Sok negatívum kötődik a mobiltelefonok elterjedéséhez de könyörgöm ha már van egy irtózatosan hasznos oldala, hogy bármikor bárkit el tudunk érni használjuk már ki ezt a lehetőséget...
2019. febr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
"Beszedik?" Nem kell odaadni. Átkutatni nem fogják ötszáz diák táskáját, hogy kinél van. Persze órán nem kell elővenni.
2019. febr. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ott kezdődik, hogy törvénytelen “beszedni”
2019. febr. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Alex Fly ***** válasza:
0%

@9: ott kezdődik, hogy nem törvénytelen, ha az adott iskola szabályzatában ez szerepel.

Az a törvénytelenb ja a tanuló a 8. hsz-ban írottak szerint nem hajlandó beszolgáltatni.

És ha valakinek nem tetszik, hogy beszedik vagy félti a készülékét, azt senki nem kötelezi arra, hogy magával vigye az iskolába...

2019. febr. 9. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!