Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek mai viszonylatban...

Szerintetek mai viszonylatban megismétlődhetne 2006 október 23?

Figyelt kérdés

A kérdés nem arra irányul hogy a vandálokat elintézték a rendőrök (az teljesen rendben van), hanem arra hogy a nagy lendületben a békemenetet is sikerült valahogy belekeverni, illetve az azonosítójel nélküli rendőrökről.


Ha idén megismétlődne, szerintetek megúsznák annyival mint 2006-ban? Tehát kb nem lenne semmi következménye?


(Tudom hogy voltak normális rendőrök is jelen akik nem vétettek semmit, volt azonosítójelük, teljes tisztelet nekik hogy nem durrantak el úgy mint a társaik.)


2019. febr. 9. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Szerinte ***** erős kép lenne, hogy lefekszünk a lépcső elé és tartóra rakjuk a kezünket a tv székház előtt!
2019. febr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Nem, ma már nem tudni mi miatt, de nagyon közönyösek lettek az emberek, semmi nem érdekli őket! Nem szervezné meg senki a tiltakozásokat, mert tenne rá mindenki!
2019. febr. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

# 2

Ezzel egyetértek :D Én is hasonlóan közönyös vagyok, nem is tagadom.


# 1 természetesen a rendőri túlkapásokra (vagy kicsi csúnyán "a rendőrterrora") gondoltam, nem az olyan esetekre amikor helyesen jártak el. Tudom hogy voltak "Focihuligánok", zavargók stb, én kimondottan arra gondolok amikor a békemenet is belekeveredett és ők is szét lettek verve.

2019. febr. 9. 14:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Ami 2006-ban volt azt Orbánék rendezték, szándékosan. Az ellenzék nem erőszakos, tehát nem fog ilyen megismétlődni.
2019. febr. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2006-ban megrendezett dolog volt, direkt húzták rá a rendőröket a Fidesz-tüntetésre, hogy minél nagyobb visszhangja legyen az esetnek, ne lehessen azt mondani, hogy csak a rendbontókat ütötték.

És nem volt (jellemzően) rendőri túlkapás, mert minden rendőri intézkedés előtt hangosbeszélőn több alkalommal bemondták, hogy oszlatás fog következni, és volt 10-15 perce a népnek elhagyni a helyszínt. Tehát, aki nem direkt vett részt a balhéban, meg nem volt olyan birka, hogy megálljon nézelődni, azok nem is lettek megverve.


Most nyilván nem úsznák meg ennyivel, mert a törvényeket úgy megváltoztatták, hogy azok alapján a 2006-os balhézók közül legalább 1000 embert simán le lehetne ültetni, ha visszamenőlegesen perbe fognák őket. (Bár a Fidesz esetében már volt példa visszamenőleges jogalkalmazásra, de azért a saját embereiket nem fogják lecsukni.)

2019. febr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!