Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezzel személyi jogsértést...

Ezzel személyi jogsértést követek el vagy nem?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy van a példaképem, aki nem kifejezetten híres. Leképernyőképeztem "néhány" (125) képét. Ezeket általában csak én nézegetem, vagy néha megmutatom, barátaimnak, családomnak. Mivel sehova nem töltöm fel/nincs belőle hasznom, ezért gondolom nem sértem meg a személyi jogait. Valamint van egy képem róla kinyomtatva a szobámban. És az egyik oldalát nem rég priváttá tette és onnan is van lementve képem. Szóval a kérdésem az, hogy ezzel megsértek valamilyen jogot? (Bocsánat, ha értelmetlen)

#jog #kép #jogsértés #példakèp
2019. febr. 10. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Nem sértesz jogot.

Nyilvánosan elérhető képekről van szó.A jogsértés az eredeti kép készítőjét terhelné.

2019. febr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ha van közte olyan ami (már) nem nyilvánosan elérhető?
2019. febr. 10. 21:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Leképernyőképeztem"...

"...CSAK ÉN nézegetem, vagy néha megmutatom, barátaimnak, családomnak. Mivel sehova NEM töltöm fel..."

Nem követsz el jogsértést. :)

2019. febr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazából eszembe jutott valami, ami viszont már lehet, hogy tényleg jogsértés. Wattpadon szoktam írni és ott van egy ilyen mindenfélém "Gondolatok" címen. És ott a kedvenc cosplayer-eimről tettem fel képeket, linkelve az ő oldalukat, odaírva a nevüket. Ez már annak számít, vagy még ez sem? (Amúgy a kérdésben említett személy is köztük volt, csak erről ügyesen elfelejtkeztem, de a már nem nyilvános képei közül nem raktam ki)
2019. febr. 10. 21:39
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

Nem számít annak, hogy valami netes cicababa képeire vered, ha ezt nem nyilvánosan teszed.


Képernyőkép készítés meg jó nagy baromság, jobbklikk, kép mentése és akkor nem szar felbontásban lesz

2019. febr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, kedves utolsó...
2019. febr. 10. 22:38
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha valaki tudja a választ (a 4-es válaszomat figyelembevéve) az kérem szépen, hogy írjon, mert egy kicsit bepánikoltam.
2019. febr. 11. 17:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugyan eltelt néhány hónap a kérdés feltétele óta, de azért írok, a szerzői jogban szabad felhasználás alatt tárgyalják azt az esetet, amikor nem szükséges a szerző beleegyezése a mű többszörözéséhez, bemutatásához - ilyen például a magáncélú másolatkészítés, ha az közvetve se szolgál jövedelemszerzést. A kérdező viszont nem csak magáncélra másolt, hisz azt megmutatta ennek-annak.


A másik kérdés, nemcsak a fénykép készítőjétől kell adott esetben szerzői jogi engedély a másoláshoz, hanem polgári jogi engedély kell a fényképen szereplőtől is, ha fel kívánjuk használni a fényképet (képmást védő jog).

2019. aug. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!