Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaptam egy bírósági idézését?...

Kaptam egy bírósági idézését? Ezmostmiez? (Részletek leljebb. )

Figyelt kérdés

Tudom, hogy előbb kellett volna, de reméltem, hogy megúszom valahogy.

El kell mennem a bíróságra. A három évvel ezelőtti munkahelyem behívott tanúzni a NAV ellen.

Mi fog most történni?

Soha nem voltam bíróságon, és szerencsére senki sem a csalódámból.

Egy szemét vagyonvédelmi cégről van szó. Kb 1,5 hónappal felmondásom után szűnt meg. Azóta se mentem vagyonvédelmi cég közelébe. Részleteket nem közölnék, de örülök, hogy megszabadultam tőle.

Az idézés szerint valami közigazgatási jogvita elbíráslása miatt kell odamennem. A NAV Fellebviteli Igazgatóság az alperes.

A tetejében már nem is emlékszem sokra abból a helyből. 3évetrüötéátn, és csak pár hónapot voltam ott.


SEGÍTSETEK!!!


2019. febr. 12. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi!


Semmi nem lesz!


Bemész, a bíró kérdez, válaszolsz, és annyi.

Az akkori papírjaid szedd össze, és olvasd át. Amit meg nem tudsz vagy nem emlékszel, arra megmondod, hogy nem tudod. Ja, és az igazat mond!


Papírjaidat vigyed, időben érkezz, normális ruhában.

2019. febr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

"A tetejében már nem is emlékszem sokra abból a helyből. 3évetrüötéátn, és csak pár hónapot voltam ott."


Hát akkor ezt mondod el, meg azt a nem sokat, amire emlékszel. Kb az lesz, hogy be voltál-e jelentve, kaptál-e bérpapírt, nem utasított-e el az orvos TB-hiány miatt...

2019. febr. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha autóval mész tankolj és add oda a nyugtatát a Bírónak a végén. Ha busszal mész vagy mással akkor a jegyet add oda, illetve vidd a mostani munkahelyedről szóló munkaszerződést, hogy te dolgozol és kifizetik az aznapi kiesett béredet is, illetve az utazást vagy bármilyen egyéb költséget amiatt, hogy be kellett menned. Ez fontos! Utólag nem lehet, csak ha ott adod be!


Tanuskódás közben mondhatod nyugodtan azt, hogy nem emlékszem már rá sajnálom. És ennyi. Nem kell túl izgulni.

2019. febr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"vidd a mostani munkahelyedről szóló munkaszerződést, hogy te dolgozol és kifizetik az aznapi kiesett béredet is"


Ez nem szükséges, ugyanis a munkavállaló ilyen esetben mentesül a munkavégzési kötelezettség alól és távolléti díjra jogosult, ezt pedig a munkáltató fizeti.

2019. febr. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem a munkáltató fizeti ki a kiesett bért, hanem az alperes vagy a felperes. Annak függvényében, hogy ki nyer.
2019. febr. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs kiesett bér, mivel tanúként hallgatják meg, és így távolléti díj jár a munkáltató részéről. Mt. 146. § (3) c)
2019. febr. 16. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nézd át a tanuzásról szoló tv. is. ;)
2019. febr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!