Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fennáll-e a a becsületsértés...

Fennáll-e a a becsületsértés amennyiben?

Figyelt kérdés

1. Egy c*gányt (népcsoportba tartozó, nem tagadó)

a) romának

b) c*gánynak

hívunk?


2. Egy hivatalos (hivatásos?) pr*stituáltat

a) pr*stituáltnak

b) pr*stinak

c) k*rvának

hívunk?


3. Egy meleget

a) melegnek

b) homoszexuálisnak

c) b*zinak

hívunk?


Ha lesz aki igen-nem-ek mellett megmagyarázza pluszba annak külön köszönet előre is.

(Csillagok miatt bocs, az oldal szűrője.. pedig itt szerintem nem feltétlen kellene.)


2019. febr. 13. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Romának lenni nem bűn és nem elítélendő, itt nem áll fenn becsületsértés.

2. Ha bizonyítod, hogy tényleg az, akkor nagy valószínűséggel nem áll fenn a becsületsértés. (A stílusréteg miatt elvileg fennállhat, tehát lehet, hogy prostituáltnak nevezni nem bűncselekmény, de qurvának igen.)

3. Ez necces, mert elvileg nem bűncselekmény melegnek lenni, így valakit melegnek nevezni nem lehet lejáratás, gyakorlatilag akkora a társadalmi megbecsültségük, hogy simán lehet lejáratási céllal nevezni így valakit. Az a kérdés is fennáll, hogy közismerten meleg személyről van-e szó, mert ha te leplezed le, hogy meleg, akkor érzékeny személyes adatával is visszaéltél. A b*zi mindenképp becsületsértés.

2019. febr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, én is így gondoltam nagyjából :)
2019. febr. 13. 20:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha szépen fel tudod építeni a saját gondolataid akkor saját vállalkozásba kellene kezdened
2019. márc. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!