Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rokkantási ellátás, végleges...

Rokkantási ellátás, végleges állapot - szerzett jog-e avagy sem?

Figyelt kérdés

azaz volt a 4-5 felülvizsgálat, majd a legutolsónál már azt írták, nem kell újabb, már reszeltek úgyis.


na most az a kérdésem, h ez szerzett jognak tekintendő így, vagy még így is visszavonhatják?


Fontos lenne, mert családdal külföldre költöznénk és állítólag be kell előtte 30 nappal jelenteni, és ők akkor automatikusan újabb felülvizsgálatot rendelnek el. Gondolják majd 90% rokkantsággal nehogy kiszökjön már dolgozni :)


Oké, de az nem tiszta, hogy ez az állandó felülvizsgálatosokra vonatkozik, vagy azokra is, akik már véglegesítettek?


Az csak bonyolítja a dolgot, hogy még azt se lehet kideríteni, mit is kell alapul venni, mert egyes vonatkozásokban nyugdíjszerű ellátásnak minősül, és a Nyugdíjfolyósító is adja, míg másokban nem.

Tehát nem csak számomra káosz, próbáltam tőlük is infót kérni, de a Nyufig azt mondja, nem rájkuk tartozik, a Kormhiv pedig, hogy a Nyufigra, és akkor ez így megy már fél éve, tipikus senki nem tud semmit.


(az éves "zöld összesítőn" ugyanúgy "Nyugdíjfolyósító Igaztagtóság" van, de az ellátás megnevezése "rokkantásgi ellátás", és tiszta vicc a helyzet, mutattam nekik, és kijelentik, hogy ők még ilyet nem is láttak)


ha valaki tisztában van ezekkel a dolgokkal, világosítson fel, mert úgy tűnik, nem jutunk előre. köszönöm



2019. febr. 14. 11:01
 1/2 A kérdező kommentje:
*rokkantsági
2019. febr. 14. 11:03
 2/2 Dudok Andrásné ***** válasza:
Nem vagyok illetékes csak nyugdíjas és van ilyen az ismerőseim közott.Ha veglegesitettek, akkor ez marad a nyugdijad is és már nem hívnak be.Nem tudom végleg kint akarsz e maradni ,de ha dolgozol arra vigyázz,hogy kint nem automatikusak a járulék levonások,mint itthon ha be is vagy jelentve.Utana pár millka is jöhet adóhátralék cimen.Menj be talán az egészségbiztositohoz,nem e kell kintre más TB kártyát?
2019. febr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!