Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segítség? Nem értem.

Segítség? Nem értem.

Figyelt kérdés
Röviden:a gyerekem lopott az egyik boltból hülyeségeket.Megjött a végzés a bíróságtól, hogy fizetnem kell x összeget meg illetéket az államnak.Kapok erről valami csekket?
2019. febr. 14. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:

A bíróságtól szerintem a végzést kaptad meg. vagy ott van valahol benne hogy hol kell befizetned, vagy keresd meg azt a telefonszámot (címet) ahol erről érdeklődni tudsz. Ez valahol mellette kell legyen pl. ahol esetleg írják, hogy X napon belül lehet fellebbezéssel élni itt meg itt.

Ha nincs rajta ilyen akkor hívd fel azt a bíróságot, ahol az ítélet született és ott kérdezd meg először hogy az ügyben kit kell kérdezned, mert gondolom a portás fogja felvenni a telefont, azután az illetékestől, hogy hol és hogyan fizetheted ki.

2019. febr. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos nincs telefonszám. Én naivan úgy gondoltam, hogy kapok egy csekket és azt kell befizetnem. Ezek szerint nem küldenek. És köszönöm, hogy nem minősítettél. Elég nagy baj, hogy ez megtörtént.
2019. febr. 14. 18:23
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

Nem te követted el a dolgot, nem? Akkor mire fel minősítenélek?

A gyerek meg gyerek. Szerencse, hogy most ennyibe belebukott, mert még viszonylag könnyen megúszhatja és van esélye arra hogy tanuljon belőle. Sajnos sokakat csak akkor kapnak el, amikor már olyan súlyú a cselekmény, hogy börtönbe vagy javítóba kerülnek miatta.

2019. febr. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azért írtam, mert előtted már volt itt egy válaszoló, aki elég durva volt velem. Valaki jelentette a válaszát, mert eltűnt innen.

Úgy tűnik tanult belőle, remélem tényleg így lesz.

2019. febr. 14. 20:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!