Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ti szerintetek, lehet valakibő...

Ti szerintetek, lehet valakiből aki börtönben volt, még jó ember?

Figyelt kérdés

Van egy barátom 65 éves,de vicces humoros,együtt ismerkedtünk meg szobafestő mázoló tanfolyamon 10 éve,azóta barátok vagyunk. Viszont volt sáros ügye,volt régen börtönben,autókat tört fel,de most már tök normális,otthagyhatod a pénztárcád ,nem nyúl hozzá,stb. már megjavult ,normális ember lett,sőt normálisabb mint olyan embert is ismerek sosem volt még rendőrség épületében és nem tudnék róla jót mondani. Barátom nem azt mondom,hogy tökéletes,mert sokat megbüntetik a buszon,villamoson,de nem követne el több bűnt.


Én tapasztatam. Titapasztaltatok már olyat,hogy valaki börtönben volt és megjavult,illetve van még sok olyan ember aki volt börtönben és szabadulása után teljesen megváltozott?

Tudtok még ilyet? Gondolom nem csak barátom van egyedül ilyen.



2019. febr. 16. 22:02
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja ugye,akit az ellenőr megbüntet az nem bűncselekmény,a bűncselekmény az más,utóbbit nem tenne többet barátom. Gondolom sokat jelent a börtön egy embernek,elgondolkodtatja,hogy a jövőben eszébe sem jut bűncselekményt elkövetni,de van olyan is aki nem javul meg soha szerintem.
2019. febr. 16. 22:06
 2/17 anonim ***** válasza:
25%
Én is voltam börtönbe, és jó ember vagyok.
2019. febr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Igen.

Igazából a börtönnek ez is lenne a célja, hogy átnevelje az embereket.

2019. febr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem zárom ki a lehetőségét. Persze függ attól is, hogy miért ült.
2019. febr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Sokan vannak akik börtön után jó emberek lettek. De azok akik velejéig romlottak azok börtön után is azok maradnak.

Ismerek olyan cigány fiút akit 16 évesen elítéltek fegyveres bankrablásért. De ő akkor egy naiv srác volt aki a kora miatt magára vállalta az egészet, hogy a rokonai megússzák. A börtönben jött rá, hogy hiba volt, azért mert cigány még lehet jó ember. Úgy szabadult, hogy a börtönben tanult, leérettségizett, szakmát is végzett.

Amikor kijött esélyt kapott egy munkahelyen. Éna munkahelyen ismertem meg. Ennek már vagy 20 éve de még egy gyorshajtási büntetése sem volt. Becsületes, jó ember lett. Egy fehér lányt vett el felségül, van 2 szép gyereke. Hibázott egyszer, de tanult belőle.

2019. febr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
3.000.000ft-ot sikkasztottam a válság közepén. Megfizettem érte. Elítéltek, túl vagyok rajta. Azóta feleségem, családom és tisztességes vállalkozásom van. Nem nyúlok máséhoz, jó emberként tartanak számon a munkatársak és a családom is. Csak kevesen változnak meg sitt után. Ennek többnyire anyagi oka van. Ha van pénz, akkor azért, ha nincs, akkor azért. Tudod hányan hagyják el a sittet úgy, hogy nincs hova menniük, csak papíron...
2019. febr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

Az én véleményem az, hogy kutyából nem lesz szalonna!

Én magam is igencsak börtönviselt vagyok, és elmondhatom hogy immár 10 éve "jó" ember vagyok. Ha kint felejtenéd a pénztárcád, eszembe sem jutna ellopni.(mivel nyílvánvaló lenne hogy én voltam)

Már nem járok betörni sem. (nem éri meg, vagy túl macerás)

De ha lehetőségem nyílna nagyot szakítani a megszokott rizikó-faktoron belül, akkor biztos hogy megtenném.


Valakinek vagy "ilyen, vagy "olyan" az erkölcsi értékrendje. Ha feltételezzük hogy valaki "ilyen" volt, de "olyan" lett, ahhoz feltételeni kellene a tudat-hasadást is! Hidd el hogy ő ugyanaz az ember aki volt is, csak már megtanult mérlegelni.

De ne kísértsd semmivel, ami esetleg a "már megéri" határához közelíthet!!!!!!!

2019. febr. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ, hogy miért ült. Lopás és lopás között is van különbség, bár az én szememben ez nem számít akkor bűnnek
2019. febr. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%
Kicsit kezd elegem lenni abból hogy a tendenciákat nézik csak:” régen ilyen rossz volt de már ennyire megjavult, szóval tapsoljuk meg”. Engem semmibe sem néznek csakmert nem süllyedtem annó olyan mélyre hogy legyen honnan látványosan visszajönni
2019. febr. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van egy határ, és ha az alatt van, lehet jó ember. Egy tolvajról a 'jóvá válást' könnyebben elhiszem, mint egy gyilkosról.

Ajánlom a Viszkis élettörténetét.

2019. febr. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!