Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni (érdemes-e...

Mit lehet tenni (érdemes-e tenni) ha felmondási idő első napján kijelentettek és utólag derült ki?

Figyelt kérdés

Lehet -e tenni és egyáltalán érdemes-e tenni valamit, ha valaki felmond a munkahelyén van 30 napos felmondási ideje, de a cég már az első nap kijelenti őt? Onnantól fogva elvileg nem is dolgozik náluk, de erről nem szólnak a 30 nap lemegy eltelik munkával és utólag derül ki egy ügyfélkapus csekkolásnál hogy már 1 hónapja ott se vagyok?


Azért kérdezem mit lehet és mit érdemes tenni mert a pénzt meg megkaptam a 30 napra.

Így kérdés ha teszek valamit annak voltaképp mi is lenne a tétje? Hogy ismerjék el utólag azt az 1 hónapot? Pénzt már ezért nem kapok mert már kaptam.

Érdemes ezzel foglalkozni? Főleg hogy szemét mocsok egy hely volt így ha lehet kerülném a velük való kontaktot. Akkor lássam őket mikor a hátam közepét.


2019. febr. 17. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
TB kiskönyv még náluk van? Elszámoltál?
2019. febr. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szántóvető ***** válasza:
bemész a nav-hoz,elmondod hogy jártál és a többit ők intézik.a munkabéredet kézbe kaptad vagy számlára?
2019. febr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"bemész a nav-hoz,elmondod hogy jártál és a többit ők intézik"



Érdemes? mit kapok majd én ? pénzt azt nem, azt már kaptam.


Azt kapom hogy majdan a nyugdíjnál (amit vagy meg se élek vagy addigra rég nem is lesz nyugdíj) majd 1 hónapnál több össz munkaviszonyom lesz?

2019. febr. 17. 10:37
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem kell kifizetned a tbt arra a 30 napra, nem bukod a nyugdíjat stb
2019. febr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szántóvető ***** válasza:
"mit kapok majd én ?"-kitüntetést nyilván nem..naiv módon arra gondoltam hogy ha már kiba-sztak veled akkor megpróbálsz tenni ellene.de akkor hagyd a fenébe,ne csinálj semmit.
2019. febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem így értem, hanem feljelentem oké és ebból az én zsebemben lesz akár 5 ft többlet is?



""mit kapok majd én ?"-kitüntetést nyilván nem“


"nem bukod a nyugdíjat stb


Azt az én korosztályom rég elbukta... én kb 40 év múlva megyek nyugdíjba hol lesz addigra nyugdíj. Szerintem kb ország se lesz addigra Orbán eladja majd a kínaiaknak.

2019. febr. 17. 16:27
 7/10 szántóvető ***** válasza:
nem lesz,viszont a cég kötelezhető hogy befizesse utánad a járulékot.
2019. febr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Látom hogy nehezen szánnád rá magad, de inkább menj be.

Figyelj, ha később neked lesz bajod belőle, utólag sokkal nehezebb lesz bármit csinálni.


Amúgy meg igen, 1 hó tb 7k Ft. (Kivéve ha valami olyan dolog alá esel jogilag ami engedményt ad, de én nem tudok róla)

2019. febr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Látom hogy nehezen szánnád rá magad, de inkább menj be."


Félek ha bemegyek annak rendőrség lesz a vége,mert úgy felb***sztam az agyam hogyf ha bemegyek és a főnök beszól én biztos belekúrok egyet. Őt a mentő engem a rendőr visz el.


Nem tudom megérné -e.

2019. febr. 17. 21:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne oda menj be! :)


Kormányhivatalokban találod a munkaügyi hatóságokat. Ott jelezd, hogy van egy ilyen gondod, ők is meg tudják nézni a "hivatalos" NAV-os bejelentéseket. Hátha mégse az van, amit Te gondolsz, csak nem tudod értelmezni, amit látsz.

(Volt már rá példa) :)


Vidd a kilépő papírjaidat is, aztán hagyd a hatóságra a dolgát.

2019. febr. 19. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!