Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kb mennyi a díja egy ügyvéd...

Kb mennyi a díja egy ügyvéd felfogsdásának hagyatéki tárgyalásra való felkérésnél?

Figyelt kérdés
Az örökölt érték nem nagy, de sajnos a másik féllel nem jó a kapcsolat-illetve mentális beteg(kiszámíthatatlan). A vele való viszályt kerülném el. Tudom,árajánlatot kellene kérni stb....de gondoltam volt más hasonló cipőben,így elöbb itt kérdezősködnék. A megosztott tapasztalatokat köszönöm.
2019. febr. 18. 07:56
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi a magyartalan megfogalmazás miatt.
2019. febr. 18. 07:56
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Ha egyébként nincs vita akkor felesleges, bírd ki azt a szűk egy órát (nekem addig tartott).
2019. febr. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Már volt egyszer benne részem, tudom nem tart sokáig. De keresztanyám fenyegetőzik a rokonoknak,h bíróságra viszi, megveret minket,mindent elkövet,h ne kapjunk semmit stb (skizofrén -plus rosszindulat)
2019. febr. 18. 08:41
 4/10 anonim ***** válasza:

Talán valamely örökös által lakott vagy kifejezetten (!csak!)saját személyes lakhatási igényét bejelentő az örökség tételét képező ingatlanról van szó?

Igen,értékbecslés szükséges és a többi örökösre egyenlően arányos érték megfizetésére van lehetőség(kivásárlás).Minden más esetben az örökségi ingatlan értékesíthető és arányos részét nem az örökösnek hanem az örökölt részt vitatónak kell "perelni",és azt hitelt érdemlően-dokumentumokkal,több tanú állításával- és igazolni.

Ha ingó vagyonról van szó akkor egyszerű piaci értékesítés utáni egyenlő értékelosztás kell végrehajtani ha valamely örökös valamely ingósághoz ragaszkodik akkor azon értékének arányosított részét ki kell fizetnie a többi örökös részére.

2019. febr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hú..szakember vagy? Csak mert 3xi olvasásra is csak 80%ban tiszta😃 Arról van szó,hogy nagymamám szegény meghalt és mivel apukánk már szintén eltávozott,az ő részét Tesóm és én örököljük-apukánk halálakor a ház negyed részét már megörököltük pár éve. Mamának haszonélvezete volt a házon- most a halálával ugye ez megszünt. Tehát jelenleg (hacsak nem végrendelkezett) a ház fele a keresztanyánké- a másik fele a tesómé és az enyém. Keresztanyám meg tajtékzik,hogy mi is örököltünk- holott egyáltalán nem zaklattuk/kértük,hogy namostazonnal az eddigi részt kérjük- tehát Ő generálja,mi nem kértük-sem akartuk számon kérni a késöbbiekben,hisz Neki is megterhelő,gondoltuk majd idővel megbeszéljük. Dehát ha Ő perel stb,én rohadtul nem akarok bíróságra mászkálni sem egyéb... A házban szerintem jelenleg nem él senki,még szegény Mama életében kiutált minket onnan (hiába voltunk ugye elv.tulajdonosok,ordított őrülten - mert anyumék anno elváltak így nem érezte gondolom jogosnak a részünket.
2019. febr. 18. 10:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Hűha. Az meg mi, hogy a házban szerinted jelenleg nem él senki? Mikor jártál ott utoljára?
2019. febr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mivel egy városban laktunk mamával 2 hete jártam arra és beszélek a szomszédokkal is. Azért telefonon minden héten meg időnként találkoztam is Mamámmal,szóval tudom,hogy / hol élnek a nénémék. Szerintem csak a számlákért járhat oda. Mindegy is, felőlem éljen ott,mègiscsak az anyukája háza, csak engem hagyjon bèkén, ne okozzon plus terhet.
2019. febr. 18. 11:14
 8/10 anonim ***** válasza:

Hiába akar "pereskedni" az apukátok testvére(gondolom ő a keresztanya). Örökösödésben TI mint gyermekek jogosultságban egyazon szinten vagytok (édesapátok halála miatt) mint Ő-mint örökös(édesapátok testvére).


Ahogy írtad HA ezen alapfelállást végrendelkezés nem írja felül akkor tulajdonjogi IGÉNY bejelentése alapján KÖTELES az egyik fél a másikat kivásárolni.Ha tulajdonjogi igény(...nem akar az örökölt ingatlanban lakni egyik fél sem)NEM merül fel akkor egyszerű piaci értékesítéssel értékesíteni KELL az ingatlant egy minden(!) félnek(Keresztanya+te és testvéred) megfelelő módon és hozzájárulásával(vagyis az adásvételkor mindhárom fél aláírása szükséges).

A piaci értékesítést kiválthatja bármelyik fél(vagyis vállalja az ingatlan eladását és az azzal járó terheket) a hagyatéki ELJÁRÁS ALAPJÁN MEGÁLLAPÍTOTT ingatlan érték(ez ilyenkor megtörténik egyébként is mivel az eljárásnak van alapja,jelen esetben ingatlan vagyon), 50 százalékának a megfizetésével a másik örökös vagy örökösöknek.

Ha ez megtörtént(megtörténtnek csak akkor minősül ha a teljes érték kifizetésre kerül a részetekre vagyis az érték 50%!)akkor kerül az ő vagy a ti(ha ti szeretnétek lakni ott) teljes rendelkezési tulajdonotokba.

A várakozási idő alatti értékromlást NEM szabad elfogadni hanem minél előbb el kell adni az ingatlant!

...HA jól értem a tényállásotokat...

Ezt érthetőbbnek szántam. :)

Jól értem?

2019. febr. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

...JA...

A részetekre kötelezett illetéket be kell fizetnetek ugyanis a "hatósági" eljárást nem érdekli a civódásotok!

2019. febr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Gondolom a hagyatéki eljárás díjára gondolsz? Persze èn ezt tudom. Igen-apukám testvére a keresztanyánk.
2019. febr. 18. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!