Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ellenőr és a buszsofőr...

Az ellenőr és a buszsofőr korlátozhatja a szabadságomat, ha nincs velük közteres?

Figyelt kérdés
Ha nincs jegyem és én jelzem, hogy le akarok szállni, akkor kiadhatja az ellenőr (aki egyedül van) a buszsofőrnek a parancsot, hogy ne nyissa ki az ajtót és ne engedjen leszálni amíg nem igazoltam magam és nem fizettem?

2019. febr. 19. 12:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%
Nem.
2019. febr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem. De a buszsofőr nem nyithat ajtót, ha nem a megállóban áll. Félreáll valahol és ott megvárjátok.
2019. febr. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszi! Megállóban nem nyitott ajtót az esetemben. Nem akart senki leszállni, felszálló meg nem volt. De én jeleztem is és mondtam is, hogy le akarok szállni... Ekkor az ellenőr mondta a sofőrbek, hogy nehogy kinyissa az ajtót, az meg nem nyitotta.


Szerintetek érdemes feljelentést tennem a sofőr és az ellenőr ellen? Vagy úgysem lenne következménye?

2019. febr. 19. 12:55
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Megtörtént eset a kérdés, vagy gyáva és félsz mi történik ha jegy nélkül utazol? Ha nem igazolod magad, rendőrt hív és visszatarhat igen. Te is visszatarthatod a bűnözőt - ha mered - tettenéréskor. De pl. Miskolcon a rendőrséggel együttműködve végzik az ellenőrök a munkát. Busz/villamos megáll, minden ajtó kinyit, mindegyiken egy-egy ellenőr felszáll, pillanatok alatt mindenkit ellenőriznek. Ha bliccelőt fognak, azonnal leszállítják, majd rendőri segítséggel (mert a megállóban legalább egy járőrpáros van) igazoltatják. Kutyát nem érdekli, hogy elkésik suliból, melóból ezért, meg még 20 percet utazott volna. Megbüntetik és kész. Gondolom van náluk jegy, vehet egyet aztán következő busszal/villamossal mehet tovább.
2019. febr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Csak hogy a bliccelés nem büntetőjogi kategória, nem olyan ha megfogsz egy bliccőt mintha megfogsz egy telefob tolvajt! Amit Ők csináltak pedig szerintem az bűncselekmény.

Egyébként a BKK hibája az is, hogy nem volt jegyem, de ezt most hagyjuk... Totál lényegtelen, ugyanis be fogom fizetni a büntetést. Viszont, hogyha bűncselekményt követtek el, akkor azt akarom hogy számukra is legyen a dolognak következménye! Ma még "csak" korlátoz a szabatságoban jogtalanul, holnap már ember rablást is elkövet, holnap után meg meg is ver... Én nem akarom hagyni hogy elfajuljanak!

2019. febr. 19. 13:12
 6/22 A kérdező kommentje:
És pont az az egyik lényeg a dologban, hogy ezzel nem volt közterület felügyelő, köz vagy másmilyen rendőr és mégis olyan dolgot tett amihez csak ilyen munkásoknak lett volna törvényileg felhatalmazása. Ha nem tévedek.
2019. febr. 19. 13:15
 7/22 anonim ***** válasza:
77%
Ezt te se gondolod komolyan, hogy majd lesz belőle valami :D
2019. febr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Hát nagyon remélem, hogy minimum kirúgják, ha panaszt teszek, mert amikor mondtam (normálisan), hogy leszállok, akkor becsmérelt is...

Meg provokált ellenem idegeneket a buszról, öregasszonyokat!

Csak erről nincs bizonyítékom.

2019. febr. 19. 13:26
 9/22 anonim ***** válasza:
71%
Természetesen.
2019. febr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%
Hajrá, Szupermenkedjél akkor, perelj be mindenkit. Aztán majd járkálhatsz a bíróságra minden héten, és fizetheted az ügyvédet, ami nem kis pénz. De ha neked ez kell...
2019. febr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!