Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közös szülői felügyeleti jog...

Közös szülői felügyeleti jog esetén elegendő-e egy kisebb műtéti beavatkozáshoz a gondozó szülő aláírása vagy mindenképpen kell mindkét szülő beleegyezése? Ide vonatkozó jogszabályt, törvényt is szeretnék kérni.

Figyelt kérdés

#közös szülői felügyeleti jog #műtéti belegyező nyilatkozat #gondozó szülő
2019. febr. 20. 09:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Konkrétan idézni nem fogok, mert azt azért ne várd el hogy én nyálazzam át neked a google-t!


Gyakorló, közös szülői felügyelettel lévő, papíron viszont külön élő szülő vagyok. A lányom 9 éves.


Azokban az esetekben, amikor szülői beleegyezés kell valamihez, akkor a két szülő közül csak egynek az aláírása kell, az pedig mindegy hogy gondviselő -e, vagy sem!

Ha a szülőknek ez nem tetszik mert esetleg nem értenek egyet bizonyos kérdésekben, akkor indítsanak gyermek-elhelyezési pert. Vagy vegyék tudomásul az ide vonatkozó jogszabályokat.

2019. febr. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem igaz, utolsó. Nem jó bármelyiké. A gondozó szülőé kell. A műtéthez is az kell, kérdező.
2019. febr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

#1, #2-nek:

Rávilágítok az állításod gyenge pontjára:


Tehát egy orvosnak joga van bírói végzés nélkül, önkényesen korlátozni a szülői felügyeleti jogomat?


Jónéhány kockafejű bürokratát "tettem már helyre", úgyhogy nyugotdtan kijelentem hogy tévedsz!

Megjegyzem még, hogy nálam még "érdekesebb" a szitu, ugyanis azt képzeld el hogy az anya "gyermekét egyedül nevelő szülő", KÖZÖS FELÜGYELETI JOGGAL!

Nem köteles engem beperelni, amíg szót értünk az anyagiak tekintetében! Egyébként pedig amikor le akarják valamelyik hivatalban "építeni", vagyis nem akarnak dolgozni és hülyítik hogy menjen ide, meg oda, akkor szokott szólni nekem! Én pedig átnézem hogy miről is van szó, bemegyek az illetékes hivatalba, és szétcsapok közöttük! Volt rá példa, hogy az ügyintéző addig okoskodott hogy nekem nincs jogom intézkedni, amíg kilátásba nem helyeztem egy rendőrségi intézkedést! Azonnal elment a hivatalvezetőért, aki átlátta a helyzetet, és utasította az ügyintézőt a személyem elfogadására!

Ha Bíróság nem korlátozott a felügyeleti jogom gyakorlása terén, akkor nehogy már egy huszadik senki ügyintéző próbálja meg!

2019. febr. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Amennyiben a gyerek az egyik szülőnél el van helyezve, ő a gondviselője és erről bírósági ítélet is van, az ő beleegyezése kell és elegendő is ebben az esetben.
2019. febr. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Udvardi péter!


Tiltottalak, nem kell privát üzenet. Egy műtét előtt alá kell írni a beleegyezkk nyilatkozatot. Ezen szerepel, kiskorú eseten törvényes képviselő. Ezt bármelyik szülő aláírhatja egyedül, ha házasok, vagy együtt élnek, ha viszont elváltak, akkor csak és kizárólag a törvényes képviselő teheti meg, az pedig azh a szülő, akinél a gyermeket elhelyezték.

2019. febr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#3, #4-nek:


Eleve úgy szól a kérdés, hogy "Közös szülői felügyeleti jog"

Tehét nem volt gyermek-elhelyezési per.

2019. febr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
De, volt. Az, higy neked nem megy az olvasás, más kérdés. Ott szerepel a kérdésben, hogy van egy gondozó szülő. Ergo elváltak, vagy szétmentek, a gyereket a bíróság elhelyezte X szülőnél, de a felügyeleti jog közös. Ez konkrétan nem sok mindent jelent, csak anyit, hogy elvileg a szülők együtt döntenék, gyakorlatilag viszont pár lényege s kérdésén kívül a gondozó szülő simán intézheti a dolgokat egyedul.
2019. febr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Udvardi, #5nek:


A válópernek semmi köze a gyermek-elhelyezési perhez!

Attól hogy elváltak, a felügyeleti jog még nyugodtan lehet KÖZÖS!


Ne okoskodj bele olyasmibe, amit konkrét ismeretek nélkül, "józan paraszti ésszel" akarsz kitalálni!


Egyébként pedig idézlek:" kiskorú eseten törvényes képviselő."


Az pedig nem más, mint a felügyeleti joggal rendelkező szülő!

Ülj le fiam, egyes!

2019. febr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Udvardi:

Egyébként az sem világos neked, hogy a gyermek-elhelyezési per következménye a felügyeleti jog megvonása?!

2019. febr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Udvardi,


Olyan buta vagy, mint a tök, teljesen értelmetlen veled társalogni. Pápá

2019. febr. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!