Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van a birtokomban egy...

Ha van a birtokomban egy hangfelvétel egy beszélgetésről amin a másik fél egy harmadik és negyedik embert rágalmaz és nekik elküldöm feljelenthet a sz a bizonyos második személy?

Figyelt kérdés
Sértene ez valamilyen jogszabályt? Úgy tudom a felvétel a személyiségi jogok megsértése, viszont a rágalmazás is. Meg fogom nekik mutatni, de nem tudom elküldjem-e nekik pl face-en mert ugye nyoma marad.

2019. febr. 20. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha engedély nélkül készítetted személyiségi jogot sértettél már a készítésével, így ne nagyon küldözgesd, feljelentéshez végképp ne.
2019. febr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem feljelentéshez kell, csak simán azért mert elég sok dolgot elmond a két srác neki, és ő pedig sokszor elferdítve az igazságot tovább ad mindenkinek és olyan szavakkal illeti őket "kis ro*adt ta*ony g*cik" "f**zop* bu*ik" stb.

Csak arra kell, hogy nekik megmutassam mennyire bízhatnak benne.

2019. febr. 20. 15:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Inkább játszd le neki, az a biztos.
2019. febr. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, az lesz :D
2019. febr. 20. 15:39
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Csak akkor gáz, ha kárt okozol neki ezzrel. Vannak bizonyos esetek, amikor nem sértesz vele jogokat, mert máshogy nem tudtad volna megoldani. Aztán itt van még annak a kérdése, hogy ezzel leleplezel-e egy bűnszövetkezetet vagy bűncselekményt igazolsz, akkor sem kell félni személyiségi jogok megsértésétől.

De ezek bírósági szintek már.

2019. febr. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Titokban készült hangfelvételt a btk. elfogadja a bíróságon, ha az az igazat bizonyítja. Ilyenkor a másik fél elveszti a személyiségi jogait a hangfelvetellel kapcsolatban. A ptk esetben a bíróság dönt a hangfelvételt illetően, hogy elfogadja vagy sem. Ha nyilvánosságra hoztad a tárgyalás előtt a felvetelt nem fogadja el. És általában csak akkor fogadják el, ha ez az egyetlen bizonyíték. Ha van más akkor nem.


Konklúzió: szabad készíteni titokban felvételeket, ha az az igazad bizonyítja és csak a bíróságon fogod felhasználni és nem hoztad nyilvánosságra előtte

2019. febr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem bíróságra kell nekem a felvétel, de már töröltem is egyébként. Csak 2 munkatársamnak mutattam meg, hogy egy harmadik milyen szavakkal illeti őket, meg hogyan alakítja át amit neki elmondtak. Megmutattam nekik és már a felvételt is töröltem.
2019. febr. 21. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!