Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha harmadik országbeli állampo...

Ha harmadik országbeli állampolgárnak adok meghívó levelet, az rám nézve milyen kötelezettségekkel jár?

Figyelt kérdés

az a baj h másképpen nem engedik be, mivel nem tud eurotízezreket felmutatni a határon.


és állítólag sok ismerőse így jött, na de az a kérdésem, hogy jogilag ez nekem jelent kötelezettségeket (azaz pl el kell tartanom, szállást kell adnom neki?) vagy ez csak a belépéshez inkább egy formaság, és pl ha utána nem megy ki 90 nap múlva, akkor nem az én kötelességem eltratani, ugye? na meg ki tudja milyen egyéb felelősséget vállalni érte?


csak egy szélsőséges példa: ha közben netán bűncselekményt, szabsértést követ el, azért engem is elővehetnek? tartozom én érte ilyen felelősséggel?

(Uruguay)



2019. febr. 21. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
De a te felelősséged, és el kell tartanod pl ha baleset éri, az összes egészségügyi ellátási díjat kiszámlázzák neked
2019. febr. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
uha ennyire? az kemény ... akkor ez veszélyes játék, ahhoz képest elég lazán kezelik sokan, ahogy facebook-csoportokban látom. ezek szerint mégse annyira csak egy formaság belépéskor.
2019. febr. 22. 15:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Messze nem formaság
2019. febr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A meghívó a hatósági hozzájárulással ellátott meghívólevélben kötelezettséget vállal arra, hogy a meghívott harmadik országbeli állampolgár részére - Magyarország területén történő tartózkodása időtartamára - szállást biztosít, eltartásáról gondoskodik, továbbá - ha nemzetközi szerződés másként nem rendelkezik - egészségügyi ellátásának, valamint kiutazásának költségeit fedezi."

[link]

2019. febr. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!