Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vizespalackba vizezés, úgy...

Vizespalackba vizezés, úgy hogy a "lényeget" nem látják max a végterméket, az bűncselekmény?

Figyelt kérdés

Szerintem az iskola, vagyis inkább az adott tanár részéről nagyon gyerekes, felnőtt emberhez nem méltó magatartás az, hogy ha valakinek wc-znie kell, és pont a becsöngő után jön rá, akkor bizony meg kell várnia az óra végét. (Arról nem beszélve hogy bizony a cifra nem válogat és nem is jelez előre semmit)


Nyilván van (vagyis lenne) aki visszaélne azzal ha ki lehetne menni wc-re, de azokat meg ki lehetne szúrni. Aki egy hónapban egyszer akarna, az nyilván nem a visszaélés kategóriába tartozna.


Ezzel a veszekedésre meg a bezzeg az én időmben féle dolgokat remélem letudtuk hogy ezt tisztáztuk, íme a kérdés:


A tanár azt mondja ha valakinek tényleg annyira kell vizelnie, akkor vizeljen egy vizespalackba.


Mi lenne ha megtenném? Felkelnék, elővennék egy palackot, vagy a pad alatt vagy a sarokba elfordulva ürítenék, majd kivinném a tanár asztalára hogy ha maga csak így adott lehetőséget, én még így is éltem vele.


2019. febr. 21. 19:39
 1/9 A kérdező kommentje:

Kiegészítés:


Egy óra nem feltétlen 45perc, mert van pl 135perces gyakorlatunk is. A 100. perc után nekem már a csomag sose komfortos :D

2019. febr. 21. 19:43
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A garázdaságban van szó másokat megbotránkoztató cselekményről, de annak is erőszakosnak kell lennie - ez nem az.

Az ilyen dolgot inkább házon belül rendezik le, nem vonnak be hatóságot.

De ha egyszer menni kell, akkor fogja magát az ember és kimegy vizelni, nem csinál ebből engedelmességi-udvariassági kérdést, és ez semmilyen szempontból nem lehet visszaélés semmivel, megbüntetni sem tudnak érte. A kérdésed ebből a szempontból erősen feltételezés, mert a valóságban ezt nem csinálná meg normális ember.

2019. febr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Aki kimegy wc-re szaktanárit kap, mert a tanár engedélye nélkül elhagyta a termet.


Ha ezt értetted házon belüli elrendezésnek, akkor ja, elrendezi. Harmadik után már inkább tartogatod, avagy egyszer tényleg megteszed azt, amilyen formában könnyíthetsz magadon (palack) a tanár beleegyezésével :D Bár "viccből" mondja, de mondja.

2019. febr. 21. 20:06
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem enged ki akkor előtte pisilsz az asztalára. Hidd el semmi baj nem lesz belőle, lásd az embert aki a repülőn vizelt. Hiaba perelt a légitársaság, elbukta. Mivel ha nem ürítesz akkor egészségügyi károsodás lehet. Amúgy fogod magad és kimész. Ha beszól érte meg mondod, hogy ügyvédhez mész és büntetőjogi feljelentést íratsz az ügyészségre amiért nem engedett ki és ezzel kiszolgáltatott és megalázott helyzetbe teremtett, illetve ugyanúgy egészségügyi károkozást akart elérni. Hidd el, ezek után úgy befogja a száját, hogy bárki barmikor kimehet.
2019. febr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Aki kimegy wc-re szaktanárit kap, mert a tanár engedélye nélkül elhagyta a termet."


Ne keverd az egészségügyi szükségletet azzal, hogy vannak akik kényükre-kedvükre járkálnak az órán, és őket próbálják ezzel a szöveggel fenyíteni (van ilyen? gettóban van az iskola ahol minden gyerek törvényen kívüli és nem tudják máshogy fegyelmezni őket?). Már ha van ilyen, mert ha nem ebben a kategóriában lenne, azt mondanám hogy tipikus munkaügyi/alapítványi/kamutroll kérdés.

2019. febr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: Egyszerűen az a helyzet hogy van egy öreg, szoci tanár aki a nyugdíj előtti utolsó pár évét tölti, és nme képes elfogadni hogy volt egy rendszerváltás, és már nem azok az idők járnak amikor meg is verhette a gyerekeket.


Ezt így nem akartam leírni mert vitát szítana, de muszáj voltam.


Tehát a kérdésre a válasz amúgy akkor az hogy nem bűncselekmény?

2019. febr. 21. 21:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem búncselekmény, ha fogod és a terembe oda mész a sarokba és oda pisilsz. Nem szabad visszatartani, mert súlyos egészségügyi károsodások lehetnek. Miután a sarokba elvégezted a dolgodat meg mondod a tanárnak, hogyha akarja feltakaríthatja, ha nem akkor ott hagyja. Ezzel már nem fogsz foglalkozni. Ha valamit mer ellened tenni például ki akar rúgatni akkor búntetőfeljelentést teszel és őt fogják onnan kicsapni és nem téged.


De amúgy ahogy írtam: Fogod magad és kimész. Szólsz, hogy tanár úr kimegyek a mosdóba és mész. Ennyi. Nem kell engedélyt kérned. Ha meg pattog, hogy engedélyt kell kérned akkor közöld vele, hogy rendben van. Mutasson egy olyan törvénykönyvet ahol le van ez írva. A házirend nem egyenlő a törvénnyel. Ha a házirend ellent mond a törvénnyel akkor a házirend nem megfelelő. A szabadságodat nem korlátozhatja azzal, hogy a házirendbe le van írva.


A sorrend így van: EU rendelet/törvény - magyar törvény - egyéb intézmény szabályzatok. Tehát, hogyha a házirend tiltja azt, hogy téged nem szabad kiengedni, de a törvényben ilyen nincs akkor a törvény a mérvadó.

2019. febr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2019. febr. 21. 21:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Bűntető lenne. Valamiért ú-t írta a telefon. Elnézést:)
2019. febr. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!