Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet ennek bármi jogi követke...

Lehet ennek bármi jogi következménye? Hazavittem egy széket.

Figyelt kérdés
Hát az úgy volt, hogy mentem haza az egyik haverommal, és egy ilyen eldugott, kicsit sikátorszerǔ részen találtam egy széket. Mondom mibe hogy elhozom, erre õ azt mondta hozzad. Én meg tényleg hazahoztam. Na most ennek lehet bármi jogi következménye? Nem ház elé volt kitéve meg semmi, csak úgy otthagyva egy elhagyatott részen

2019. febr. 28. 14:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi utólag vettem észre rossz a kategória
2019. febr. 28. 14:45
 2/5 anonim ***** válasza:

Rosszabbik esetben lopás:

"370. § (1) Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el.

(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a lopást kisebb értékre

...

követik el"


Jobbik esetben csak jogtalan elsajátítás:

"378. § (1) Aki

a) a talált idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, illetve

b) a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül nem adja vissza,

vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

Forrás: 2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről ( [link] )


Nagyon szerencsés esetben nem lesz gond - nem hiába volt kint, közterületen, egy sikátorban.


(No offense, de: bár eléggé érdekes, hogy ezt egy fórumon kell megkérdezned, nem merül fel egyből, hogy "ami nem az enyém, azt nem viszem el" - idáig süllyedt volna a modern [neadjisten magyar - de tisztelet a kivételnek] társadalom?)

2019. febr. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz belőle! Valaki kidobta.
2019. febr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha egy székgyárat loptál volna el, lehetnél üzletember, így viszont meglehet simán, hogy bíróság dönt az ügyről.
2019. febr. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jajj gyerekek dehogyis. A lopás, mint büntetőjogi kategória ötvenezer forinttól kezdődik. Egy sikátorban hagyott szék nyakamat rá, hogy nem ér annyit. Valaki otthagyta valószínüleg abból a célból, hogy azt valaki el is vigye.
2019. márc. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!