Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Marasztalhat e a bíróság egy...

Marasztalhat e a bíróság egy tanúkénti nem bizonyítható kijelentésemért, ami a jegyzőkönyvben is szerepel?

Figyelt kérdés
Egy kártérítési perben tanúként hallgatott ki a bíróság. Nyilatkoztam, hogy a felperesre nem nagyon emlékszem, bár a jelenlegi alperes pártban voltam magas beosztású politikus. felperesre azt nyilatkoztam, hogy lopott a pártban ezért megszüntettem a felperes tevékenységét. A bíróság a felperes kérését nem teljesítette azt hogy a tanú bizonyítsa be a nyilatkozatában elhangzottakat, erre a bíróság nem kötelezett mint tanút. Felperes személyiségi jogsértés miatt peres eljárást indított ellenem a lopás nyilatkozatomért, és másfél millió forint nem vagyoni kárpótlást igényel tőlem. Az tény, hogy a lopást semmivel bizonyítani nem tudom, az is tény, hogy a bírósági jegyzőkönyvben ez a nyilatkozatom benne szerepel. Kérdezem foglalkozhat e a bíróság a fentiekben hivatkozott kijelentésemért peres eljárást, bizonyítani nem tudom, ez meg állja e a személyiségi jog sérelmét és a kárpótlás igénye arányos e a sérelemmel,
2019. márc. 3. 14:27
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha bárkiröl ilyen kijelentést teszel (és lényegtelen, hoyg tanuként vagy akár csak arrajáró valakiként) és ez a kijelentés bizonyítható (a te esetedben az), akkor euzzel fennáll a személyiségi jogok sérelme, azaz jogosan jelent fel. A kártérítés mértékét meg a bíróság szabja meg, és az rád nézve kötelezö.
2019. ápr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!