Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van valami jogi következménye,...

Van valami jogi következménye, ha egy idegen egy másik fél beleegyezése nélkül levágja a haját?

Figyelt kérdés

Olvastam Gyakorin egy kérdést - ott is hajvágásról kérdeztek, de a kommentszekciót olvasva felötlött bennem a kérdés.


Ha ülök például a buszon és a mögöttem levő pl fogja magát és levágja a hajam (feltevés kíváncsiságból, nem történt meg) az engedélyem nélkül, akkor az illetőt fel lehet jelenteni? Ha igen, milyen alapon? Testisértés, lopás, rongálás vagy milyen alapon? Az illető milyen jogi következményekre számíthatna?



2019. márc. 4. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Tettleges becsületsértés.
2019. márc. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!


A válaszod után elolvastam ezt


[link] és ezt [link]


de nem derül ki belőle, ezért mi jár az elkövetőnek? Pénzbírság? Börtön? (Csak kíváncsiságból, nincs ilyen ügyem, csak most, már tudom, hogy mi a neve, gondoltam rákeresek, hogy mit is jelent a tettleges becsületsértés)

2019. márc. 4. 10:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Magánvádas eljárás, így csak a sértett kérésére indul eljárás. (közvádas bűncselekményeknél hivatalból indul eljárás, sértettnek ebbe nincs beleszólása)

Becsületsértés vétség, így az elkövetővel szemben biztosan intézkedést alkalmaznak. Vagyis valami enyhébb szankciót. Megrovás, próbára bocsátás, jóvátételi munka...


Ezen kívül polgári perben, nem vagyoni kártérítés kérhető.

2019. márc. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És amúgy láttam azt a kérdést. A világon mindenhol lehet polgári- és büntetőjogi következménye.
2019. márc. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Ment a zöld kéz!!!!!
2019. márc. 4. 11:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Polgári perben sérelmi díjért perelhetnél.
2019. márc. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!