Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi lehetőségeim...

Milyen jogi lehetőségeim vannak, ha sem a Telekom sem az Intrum nem korrekt velem?

Figyelt kérdés

A Telekom rossz számlázási címet állított be a rendszerükben 2014-ben. 2 számla nem lett kifizetve, ez kb 4 ezer ft-t jelent.

(A szerződés a nevemen volt az albérletben, mikor onnan elköltöztem atirattuk más nevére. Az utolsó nevemre szóló számla + végszamla nem lett kifizetve)

A tartozásomat megvette az Intrum.

Ők több mint 4 évig nem kerestek - állítólag az albérlet címére mentek a levelek nekem.

A Telekomtól téves adatokat kaptak rólam, ezért csak 2019-ben szereztem tudomást a 2014-es tartozásról.


A számlareklamációt nem vizsgálja a Telekom, mert már nem állunk szerződésben. Számlamásolatot nem kapok. Sem az Intrum sem a Telekom nem küldi el a korábbi felszólító leveleket.


A 2014-es aláírt Telekomos szerződésem megvan, abba megadtam az elérhetőségeimet, de azon a címen és telefonszámon nem kerestek.


Az Intrum által követelt kezelési költséggel nem értek egyet, nem szándékozom kifizetni.

A számlák összegét kifizetném, de ebbe nem egyezik bele az Intrum.


2019. márc. 6. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Kaptál írásban valamit, vagy csak telefonon/sms-ben zaklatnak?
2019. márc. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű ez a dolog. Megvárod, míg fizetési meghagyás lesz a dologból. Az nagyon fontos, hogy azt átvedd, tehát a lakcímnyilvántartóban levő címre kapott postád elérjen!! Ha nem veszed át buktad a dolgot. De ha átveszed és arra reagálsz egy ellentmondásban akkor a dolog már perré alakul ahol az utolsó fillérig bizonyítani kell a követelésüket. Ilyenkor a bíróság mindig megítéli a tartozás tőkeösszegét de az ilyen kitalált hülyeségeket amiket az Intrum próbál az ügyfelektől kicsalni soha. Csak a valós kamatot, csak az igazolt postázási költségeket, ilyesmit.
2019. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Postán kaptam levelet. Azóta folyamosan emailezek mindkét céggel, de bizonyítani semmit nem tudnak/akarnak.
2019. márc. 6. 19:58
 4/5 anonim ***** válasza:
ha tényleg az albérlet címére mentek a levelek, akkor nem kerestek volna meg téged az akkori lakók vagy a főbérlő, hogy postád van?
2019. márc. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2019. márc. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!