Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökölt lakás ajándékozása....

Örökölt lakás ajándékozása. Hol olvashatnék róla érthetően? Tényleg visszavehetik.

Figyelt kérdés

Az elmúlt hetekben tettek fel kérdéseket a témában és megijedtem.



Nagyszüleim neveltek, az ő lakásukban laktam. Törvény szerint ugya Apumra szállt volna, de hivatalosan, ajándékozáss útján az enyém lett.


Most meghoztam egy döntést és hátra van még egy, amik akár azt is eredményezhetik, hogy megromlik a kapcsolatom Apummal.


A második döntés, ami még hátravan, az amúgy maga a költözés.

Élheteten helyen van a lakás. Amikor felnőttem, akkor se volt jó (bár szerettem), de gyereket oda nem akarnék szülni. Azóta bizonyos létesítmények építése és a közbiztonság romlása miatt még rosszabb lett.

Mivel most legalább keresettek az ingatlanok, irodának el tudnám adni legalább 15 millióért. Lakásnak nem kellene ingyen se, senkinek. Max még kiadni...


Apum viszont nem engedné eladni és úgy tudom, jogilag konkrétan keresztbe is tehet.


Hol olvashatnék ezekről a dolgokról érthetően?

Egy vasam sincs semmilyen tanácsadásra, holott talán az lenne jó


2019. márc. 7. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
A tiéd nem? Azt csinálsz vele amit akarsz, apádnak semmi beleszólása hivatalosan. A viszonyotok más téma.
2019. márc. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam, konkrétan visszavonhatja az ajándékozást, 10 évig.
2019. márc. 7. 14:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt nagyon komolyan meg kellene indokolnia, bíróság előtt.
2019. márc. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2019. márc. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben a nagyszülő halála után már lezárult a hagyatéki eljárás, akkor már nem fenyeget téged semmi. Mivel te apádnak is örököse leszel, nem egy idegen vagy, hanem az unokája az örökhagyóknak és eddig is abban a lakásban laktál, így (ahogy más is már írta) igen különleges ok kellene hozzá. De ha lezárult a hagyatéki tárgyalás és azt apád elfogadta, akkor már vége szerintem.

De ettől persze még célszerű nem összeveszni az apáddal.

2019. márc. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jaj, nem akarok összeveszni és ez is a stresszem egyik oka. Csak ami az én életemet előrelendítené, attól félt/nem javallja. :(


Mert ő is adott el kapott házat, hasonló mintázat tehát és rosszul jött ki belőle.

Ugyanakkor tényleg rossz helyen van a lakásom és most talán még eladható, többnyire most is irodának.

2019. márc. 7. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!