Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendszeres, telemarketinges...

Rendszeres, telemarketinges telefonos zaklatás lellen mit lehet tenni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Több mint tíz éve titkos a telefonszám, be van jelölve az is, hogy piackutatási, üzletszerzési stb támogatásra sem használható fel. Naponta 8-10 "rejtett számról érkező" hívás érkezik a vezetékes telefonra. A rejtett számok nem tilthatóak le. Független ez attól, hogy valaki felveszi -e vagy sem, első napokban fel se vettük a telefont, de már idegesítő, hogy több mint tizet csörög és van hogy 2 percen belül ismét hívnak, a sikertelen hívás után...

Telefont felvéve rögtön megszakad a vonal, vagy zene van.

Reggel 9 órától 16 óráig ez van, de volt már ilyen hívás 18 óra után is. Egyre több, van amikor 14 hívás érkezik naponta...

Az pedig nem elvárható, hogy kikapcsolni a telefont, azért, mert valaki etikátlan magatartást tanúsít, hiszen ismerősök, barátok sem tudnak hívni.



2019. márc. 7. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Honnan veszed hogy telemarketinges zaklatás ha te magad írod le, hogy "Telefont felvéve rögtön megszakad a vonal, vagy zene van."???

A szolgáltatódnál próbálkozz azzal, hogy hiba van a vonaladban, nem tudsz beszélni azzal aki téged rendszeresen keres, mert amint felveszed, akkor megszakad a vonal. Hátha kiadják a számot. Ha ez nem megy, akkor kérd tőlük, hogy azt a számot ők korlátozzák, különben miatta kénytelen leszel más szolgáltatóhoz átmenni.

2019. márc. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vegyél egy mobilt és/vagy cserélj számot.
2019. márc. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Betörőknél is szokott ez alap lenni.

Felmérik hogy mikor vagy otthon és mikor nem.

2019. márc. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A rejtett számok nem tilthatóak le? Dehogynem, nekem évek óta tiltva van, a telefon beállításai közt keresd.
2019. márc. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azt a tikpikus zenét lehet hallani amikor a telemarketinges vált a vonalak közt és némi háttérzajt...

Vezetékes, kijelzős telefonnál ezek nem állíthatóak be (rejtett szám tiltása) illetve ennél a modellnél nem)

2019. márc. 7. 20:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen a vezetékesemen, de nem szólt zene, felvettem, letette. Bementem a szolgáltatóhoz, azt mondták, nem adják ki a számot, tegyek feljelentést a rendőrségen, NEKIK kiadják, vagy kérjek új számot. Elnémítottam a telefont, ismerősöknek szóltam, hogy mobilon hívjanak, ez ment néhány hónapig, aztán visszakapcsoltam a hangot, a hívások megszűntek.

A mobilt meg nem veszem fel, ha nincs kiírva szám.

2019. márc. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!