Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Verekedésért milyen büntetésre...

Verekedésért milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel a legrosszabbat: valaki nagyon felbosszant, lökdösődés, majd én vagyok annyira erős, hogy behúzok neki vagy kettőt és még jól meg is rugdosom.

Ezért mire lehet számítani?

Gyerekkorban még elmegy az, hogy valakivel “verekedünk”, de felnőtt korban már vannak következményei. Jogilag meg már felnőtt egy ember 18 évesen, utána viszont még bőven akadhatnak verekedéssel végződő (vagy inkább kezdődő) herce-hurcák.



2019. márc. 9. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Remélem a sitten fognak seggbekrni a cigány társaid.
2019. márc. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok sem cigány, sem bűnöző te buta...

Hétköznapi átlag ember vagyok, egyetemre járok semmi zűr, egyszerűen csak érdekel.

2019. márc. 9. 18:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Ma már egy késelés is sima felfüggesztett az országban.


[link]

2019. márc. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Késelés az már nagyon durva, valóban...

De ha így kölykök, összeveszünk valamin a koliba tegyük fel és verekedés lesz a vége akkor abból is lehet bíróság?

2019. márc. 9. 19:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet. Garázdaság ha olyan szintű bunyóról beszélünk, azon felül testi sértés (ha könnyű akkor a garázdasággal együtt). De ha nem látják, akkor nem hiszem hogy erről bárki tudomást szerez és feljelent. Esetleg ugye a másik fél, de ha könnyű sérülést szenved el akkor magának kell bizonyítania az egészet és bíróságra vinni az ügyet (magánindítványos és magánvádas bűncselekmény), ez nem annyira jellemző.
2019. márc. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gombos Zsolt(Jeti) ***** válasza:
Ha nem Te ütsz elsőnek,és a "válaszban" nem haladod meg az ellened felhozott erőt (ököl a karó ellen) akkor az jogos védelem kategóriába esik...Olvass utána,érdemes!;)
2019. ápr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!