Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A bíróságon tárgyaláson én...

A bíróságon tárgyaláson én tarthatok perbeszédet az ügyvéd helyett?

Figyelt kérdés

Laikus vagyok,nem értek hozzá annyira.

A vádiratban biztos letöltendő fogházat indítványoz az ügyész,én nem láttam még,nem jött meg,gondolom majd az idézéssel együtt küldi a bíróság.


Ha lesz a tárgyalás,az ügyész is elmondja a saját kis perbeszédét,aztán lesz egy kirendelt védő aki szerintem felesleges.


Lehet kérni,hogy a kirendelt védő helyett én mondjam el a perbeszédet?



2019. márc. 9. 20:27
 1/5 Duenna ***** válasza:
Ha nincs fogadott ügyvéded, akkor vedd igénybe a kirendelt védőt. Azt, hogy a védő helyett te mondd el a perbeszédet, szerintem kérdezd meg a védőt, ő tudja az erre vonatkozó szabályokat.
2019. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A kirendelt védőt úgysem fogja érdekelni semmi,ő nem véd.

Lenne meghatalmazott védő aki megment a börtöntől de az 300 ezer.

2019. márc. 9. 21:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Védheted saját magad, ha rendelkezel mindazokkal a jogi ismeretekkel, amelyek alapján képes vagy megdönteni a vádat. Ha azonban a bíró azt látja, hogy összevissza hadoválsz, mert nem jogi érveket hozol fel, akkor hiába az egész.
2019. márc. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Végül is jogod van hozzá.

Hogy célszerű-e, az függ attól, mit mondana helyetted az ügyvéded, ill. mit mondanál te.

2019. márc. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha olyan bűncselekményről van szó, ahol nem kötelező a védelem, akkor nem is kell ügyvéd a részedre, ki nem rendelnek alapból, csak ha te kéred, ha meg nem kéred, akkor meg nem lesz védőd és magadat képviselheted.

Egyébként nem kell leírni a kirendelt védőket, vannak köztük olyanok, akkor százszor különbek, mint a meghatalmazott védők. Ugyanis sok meghatalmazott védő csak azt nézi, hogy minél jobban elhúzza az eljárást, hogy te még tovább pénzeld. Míg egy kirendelt védőnek ez nem célja, ezért lehet, hogy jobb tanácsot fog adni, mint akit pénzelsz.

De egyébként ha kötelező a védelem, akkor fog perbeszédet mondani a védő, mivel kötelező neki, viszont ez nem zárja ki, hogy az utolsó szó jogán te is megtedd a saját monológodat. Illetve attól, hogy van kirendelt védőd, az egész eljárás alatt nyugodtan tehetsz észrevételeket, indítványokat, nem csak a védőd. Viszont mégiscsak a védő szerzett jogi diplomát, nem te, szóval jobban otthon van a jog világában, mint te, tehát lehet jobban jársz, ha amit nem tudsz, azt tőle kérdezed meg.

2019. márc. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!