Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Airsoft fegyver alkalmas...

Airsoft fegyver alkalmas önvédelemre?

Figyelt kérdés
Egy kicsit feltuningolt airsoft fegyver, aminek a lősebessége 410 FPS fele van, az alkalmas lehetne önvédelemre? Például ha full fém airsoft, akkor mennyire lenne hatásos, ha imitáltan "felhúzom" a fegyvert, mint az igazit, hallani a fémes csattanást, vagy ha éppen rálőnék pl. a betörőre, az mennyire lenne fájdalmas, mennyire lenne visszatartó erejű?

2019. márc. 10. 20:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Játékpisztoly
2019. márc. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt tudom. De gondolom, ha valaki először meglátja az nem tudná, ha teljesen élethű.
2019. márc. 10. 20:13
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Egyrészt ostobasåg jåtékkal betörőt fehyegetni vagy támadåsnál ezt elővenni . Semmire nem kėszülhetsz fel előre mert lehetetlen . Váratlan hiretel lerohanåsok kapualjból fejen vernek viperával vagy óbégatva üvölt rád pár fazon , ezek verziói valósak . Itt felhûzhatod a játékot pont senkit sem érdekel mi van nálad , a szökő fegyencet is 7 golyó verte le mégsem halt bele . Ami hatåsos paprikaspray vagy gåzfegyver , ezek ellen csak símaszk vėd .
2019. márc. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%

Egy 38 as forgópisztoly, az alkalmas önvédelemre,az airsoft meg a gázpisztoly, meg mint itt valaki írta a paprika spray kb arra jó hogy azt hidd biztonságban vagy ha nálad van.

Azt meg ne gondold, hogy valaki betojik attól, hogy fegyverutánzattal fenyegeted, a valóságban ez nem így működik.

2019. márc. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 árokpart ***** válasza:
79%
Bizony igaza van az utolsónak. Egyáltalán nem fog megijedni, ugyanis szinte már majdnem minden ember rendelkezik netes hozzáféréssel (vagy így vagy úgy otthon vagy munkahelyen stb.) és tudják, hogy itthon nálunk Magyarországon egy átlagembernél szinte ezer százalék, hogy nem éles lőfegyver van. Hacsak az illető nem politikus, nem az igazságszolgáltatásban dolgozik vagy nem a 90-es évek alvilági figuráihoz hasonló maffiózó, akkor ez esetben szinte biztos, hogy nem éles lőfegyverről van szó, mert manapság szinte beszerezhetetlen. A 90 -es évek elején még beszerezhető volt főleg a balkáni országokból, de a schengeni külső határon szinte 0 az esélye.
2019. márc. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
38assal sem használ mert honnét venne na meg nem merné hasznålni . Aztán az ölő hatása kérdéses . 2 méterről kaptál szagoltál gázfelhőbe fújtak arcon paprikával ? Ugye nem , akkor teszteld le előbb aztán írj tényeket ne fars tippelést .
2019. márc. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%

Nem az ölőhatása kérdéses, hanem az, hogy ha nálunk van merjük e használni. Akarunk e sikeres önvédekezés után huszonegynehány évre börtönbe kerülni.

Ja, és igen tudom milyen hatása van egy gázpisztoly lövésnek, (sajnos nem elégséges) paprika spraynek, fújtak le vele,hidd el ezek az eszközök messze nem olyan hatásúak mint sokan gondolják.

2019. márc. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ritkán szólok hozzá, de most nem árt.

Reálisan nézve a dolgokat, azért a legtöbb magyarországi betörő nem túl nagy észlény, megeshet hogy beveszi egy pisztolyutánzatról, hogy valódi.

Ugyanakkor számításba kell venni azt az esetet, (aminek kb 80% az esélye) hogynemveszi be. Onnantól kezdve az egész egy nagy öngól. Airsoftnál ugye még az sincs mint egy gáz-riasztónál, hogy hangot ad. Otthonvédelemre szerintem a jelenlegi törvények alapján egy gumilövedékes revolver/puska a leg ideálisabb, ha arra nincs lehetőség, akkor egy folyékony anyagot kijuttató (jet) szórófejes paprika spray is megfelelő lehet. (Célozni kell vele, érdemes egy flakonnal többet venni, hogy gyakorolj.)

A nagy gépkarabélyokat imitáló airsoftokat pl M4, G36C, AK-47, AUG, stb jobb ha elfelejted ilyen célra, teljes mértékben körbe fognak röhögni ha előveszed.

Üdv.

2019. márc. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem egy full fém (és használatból adódóak kopott festésű) M4 airsoftom van, de ha a látszak nem is félemlíti meg, gyárilag 410 FPS-t tud, ezt kicsit feltuningoltam. A sörös dobozt az egyik felén szétszedi, másikon áthatol. Gondolom, ha a látványnak nem is dőlnének be, azért nem lenne kellemes neki, ha rá lőnék. Gondolom eléggé csípne.
2019. márc. 11. 20:10
 10/14 anonim ***** válasza:

Üdv! Előző vagyok.

Természetesen az biztos, hogy nem kellemes érzés, nekem is vannak airsoftjaim, de önvédelemre ettől még alkalmatlan.

Igen, lila foltot hagy, igen fáj, viszont nem szabad elfelejteni hogy ezek arra lettek kifejlesztve, hogy NE okozzanak sérülést. Egy komoly szándékkal fellépő betörőt/támadót nem fogod elkergetni vele, csak felidegesíteni.

Ha mindenképp azt a választ szeretnéd hogy: igen, alkalmas önvédelemre, szerintem kérdezd meg azokat az ismerősöket akik nem ismerik az airsoftot.

Szerintem egy airsoft önvédelemre olyan mint egy gumilövedékes egy háborúban.

Üdv.

2019. márc. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!