Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki ért a joghoz az segítsen?

Aki ért a joghoz az segítsen?

Figyelt kérdés

Nem írom ki nevem de, aki tud kérem adjon felvilágosítást nekem.


Az anyukám után örököltem a nagy szüleim házából mivel ő elhalálozott. Ám sok az örökös én az anyukám utáni részembe beköltöztem és a többi részt is használom a házba de a többi örökös is van és van aki követeli, hogy fizessem ki őket mert minden szobát használok. Nos tényleg ki kell őket fizetnem a házból? Mit tehetnek ellenem ha nem fizetem őket ki? Ebben a helyzetben be köttethetem a villanyt vagy abba ők is beleszólhatnak?



2019. márc. 12. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Az öröklést hagyatéki eljárás mondja ki. Ezt egy határozat formájában közlik az érdekeltekkel, abban vagy tételesen, vagy arányaiban van felsorolva, kik az örökösök és mire.

Jelen esetben sok eset lehetséges. De amennyiben a házat több más személy is örökölte valamilyen arányban, akkor ez így van bejegyezve a földhivatalban. Tulajdonostársak nem cselekedhetnek egymás kárára. Tehát ha nem egyedüli örököse vagy a háznak, nem is használhatod egyedül, illetve ki kell váltanod (ki kell fizetned) a többieket. Ha nem teszed, és ezért beperelnek, még a perköltséget is kifizetheted. Végső esetben a bíróság akár kényszer-értékesítést is elrendelhet (ez a legrosszabb).

2019. márc. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is, az ingatlan nyilván nincs megosztva, így osztatlan közös tulajdon. Mindegyik tulajdonostárs jogosult a teljes dolog birtoklására. Persze nem zavarva másokat.

Ha valamelyik tulajdonostárs használni szeretné a tulajdonát, de ettől megfosztod, akkor többlethasználati díjat követelhet (ami részarányos bérleti díjnak felel meg).


Erre legegyszerűbb közösen megállapodni, hogy melyik rész kié lesz. Ha közösen nem megy, akkor bíróság által.

Akár úgy, hogy egy-egy szobát elosztotok a tulajdonosok közt, míg a többi helység közös.


Ha valaki nem használatot, hanem pénzt szeretne, akkor kérheti a közös tulajdon megszüntetését. Ennek is vannak különböző formái. Pl társasházzá nyilvánítás, kényszer árverezés...

De akár ki is adhatjátok bérbe, aminek bevételét elosztjátok egymás közt.


Elektromos hálózatot be lehet köttetni, persze saját néven, saját költségen.

2019. márc. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, ha az ő részüket is használod, akkor ha kérik, akkor köteles vagy a használatért fizetni, hisz másét is használod, nem csak a sajátodat, mivel nem a tiéd egyedül a ház.

A legcélszerűbb ebben az esetben, ha megvásárolod mondjuk a házrészüket és te leszel az egyetlen tulajdonos, vagy közösen eladjátok, a saját tulajdoni hányadotoknak megfelelően részesültök az eladási árból és mindenki vesz saját magának saját házat, ami csak az övé.

2019. márc. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
15%

"Aki ért a joghoz az segítsen?"

Igen, az segítsen, ha a jogban kell a segítség!

Miért olyan nehéz csak akkor kérdőjelet tenni a mondat végére ha az egy kérdés?

2019. márc. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ha többen örököltök egy ingatlant, és valaki inkább pénzt szeretne érte mert pl nem lakik benne, akkor vagy kifizeti valamelyik tulajdonos, vagy eladjátok és mindenki megkapja arányosan a részét. Ha megakarod tartani akkor vásárold ki a többieket, így szokás
2019. márc. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Négyesnek mondanám, hogy ezen az oldalon csak úgy lehet feltenni kérdést, hogy kérdőjel van a végén. Éretelemszerűen ő csak egy figyelemfelkető címet akart a bővebb leíráshoz. De mivel az oldal megköveteli, kérdőjelet kell rakni a végére. Előbb talán használd te is azt, ami a fejedben van és veled egy idős és csak utána vetemedj véleménynyilvánításra... Azt inkább meg sem kérdezem, miért jó neked indokolatlanul belekötni másba anélkül, hogy értelmes (vagy akár a témába vágó) választ adnál.


Ami pedig a kérdést illetti, felettem a választ már elmondták. Ilyenkor valami megegyezésre kéne jutni, mert a bíróság ugyan hozni fog egy döntést ha elfajul az ügy, de az valószínű nem mindenkinek fog tettszeni.

2019. márc. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!