Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezek mennyire igazak?

Ezek mennyire igazak?

Figyelt kérdés

Három "jogi" dolog erdekelne.

Az egyik az az, hogy ha pl facebook-on vásárol valaki, de az akitől vásárol nem hivatalosan csinalja ezt, megkárosítja a vevőt (az mindegy mekkora összeggel) és esetleg rendőrségi ügy lesz belőle, ez estben ugye álltalában sz eladót ha jól tudom 50.000-500.000 ft pénz büntetésre kotelezhetik, mert ugye nem adózott le az eladott dolog után. Viszont az mennyire igaz hogy a vevőt is ítelhetik pénz büntetésre, mert hogy azáltal hogy az eladó nem adózott le belőle így a vevő sem?

A másik, hogy ugye ha pl én ki teszek magamról egy fotót facebookra, vagy egy privát beszélgetést, a másik fél engedejevel, ugye az teljesen rendben van. Az tiszta, hogy ha valaki az én fotóm önkényesen lementi és fel teszi mondjuk egy Facebook csoportba az ugye már jogokat sért, mivel lehet h ő látja mert pl az ismerősöm, de más nem biztos. Viszont ha mondjuk csak a profilom linkjét osztja meg valahol, és a link miatt élből a borító kepemet dobja be ahol más is rajta van (mondjuk, párom, anyum, tesóm bárki) ugye oké hogy az nyilvános de alap esetben azt csak az látja aki rá megy a profilomra, tehát ez így sért valamilyen jogot?

És a harmadik ami erdekel, a már említett privát beszélgetés, tehát ugye ha én teszem ki a másik fél beleegyezésevel (mert pl vicces és semmi olyat nem tartalmaz ami nem publikus) akkor az oké. De ha valaki úgy tesz ki egy privát beszélgetést hogy a másik fél nem egyezett bele az nem sért semmije jogokat, pl olyasmit mint a levél titok, hogy ugye ha ki bontod más személyes levelet azzal ugye levél titkot sért mesz. Tehát erre az esetre nem vonatkozik valami.

Ezek igazából csak azért erdekelnek mert mostanság már mást sem lát az ember csak ilyeneket, és mondjuk ha van ezekre törvény és ezzel tisztában lennének talán kevesebb ilyen lenne (mondjuk én azt sem hiszem el hogy felnőtt emberek nem tudják megoldani egymáskozt)



2019. márc. 16. 12:26
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

Én meg azt nem hiszem el, hogy egy értelmes mondat nem volt ebben a kiírásban, s mindezek mellett miert erdekel teged hogy más ember mit csinál. Ha veled fordult elő bármelyik írd azt, amugy meg mihez kezdesz az infoval, feljelentést teszel?


net.jogtar.hu

minden jogszabály megtalálható, amugy meg bepotyogod az internet keresőbe. Pont ugyanannyi idő neked mint nekunk, ha nem tudod melyik a hatályos, vagy mit kell keresni akkor meg kérdezd szinten azt.

2019. márc. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
hát ha te ebben 1 értelmes mondatot sem találsz akkor menj vissza álltalánosba. És nem azt várom hogy más keresse ki a neten, hanem hogy olyas valaki adjin tájékoztatást aki ért is hozzá. Mert tudom (volt már hozzá szerencsém) hogy vannak itt olyanok akiknek esetleg ez a szakterületük. Mellesleg lehet hogy te mindent szent írásnak veszel amit a neten olvasol, csak hogy éppen a 80%-uk baromság.
2019. márc. 16. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!