Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2018. decemberben vásároltam...

2018. decemberben vásároltam bejegyzett kereskedőtől egy autót,2019. januárban problémák merültek fel a motorral kapcsolatban, javítási költség 400 000Ft. Követelhetem-e? A javítási költséget az eladótól, vagy be kell nyelnem?

Figyelt kérdés
2019. márc. 16. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Ehhez kicsit kevés az infó. Tudod bizonyítani, hogy rejtett hibája volt az autónak, amit a kereskedő eltitkolt?
2019. márc. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy vezérműlánc egy hét alatt nem mehet tönkre én így gondolom.Diesel autóról van szó,hidegen próbáltam nem hallatszott, mire haza értem vele átmelegedett és piszkosul el kezdett zörögni.
2019. márc. 16. 18:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Hány éves autót vettél és mennyi km-rel?

Mert bizonyos idő és megtett út után az ilyen várható. Csak akkor perelhetsz vagy követelhetsz bármit is ha egy olyan hiba jött elő most, amiről tudnia kellett az eladónak is csak eltitkolta előled.

2019. márc. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak nem N47-es motorról van szó? (BMW)
2019. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2016-os évjáratú 155-e.km-ter van benne.Szakszervizben azt mondták láncos autónál nincs idővallum.Kénytelen voltam megcsináltatni mert azt mondták ha átugrik a lánc ötször annyiba fog kerülni.(Hollandiából hozta a kereskedő, szakszervizben le lett csekkolva,minden rendben van vele,kivéve a lánc.)
2019. márc. 17. 18:03
 6/7 A kérdező kommentje:
Opel Astra K. 1.6D Ekoflex
2019. márc. 17. 18:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Az Opelek nagyon jók, ennyi évesen nem szabadna ilyen problémájának lenni. A 155 ezer km nagyon sok ennyi idő alatt, a mienkbe 10 évesen került a 200 ezer, pedig használtuk rendesen és mi is használtan vettük, 1 évesen. Elmondták hogy ki és mire használta hogy ennyit futott? Mert az idő ugyan nem sok, fiatal a kocsi, de a km nagyon sok és ennyi km-nél már bizony lehet ilyen probléma.

Mindenképpen járj utána, jelezd a kereskedőnek és próbálj vele alkut kötni, felezzétek a javítás költségét. Ha nem hajlandó, akkor a fogyasztóvédelem, békéltető testület stb. utat végig kell járni, de ügyvéddel ha lehet. Bár nem biztos, hogy az úgy nem fog neked többe kerülni.

Először próbáld meg szép szóval a kereskedőnél, ha nem sikerül, akkor fenyegesd meg a perrel. Ő is tudja, hogy jobban jár ha a fele költséget állja, mint ha nekiáll pereskedni és utána veszít.

Már ha jól értettem amit írtál és a lánc probléma nem volt előtted ismert korábban, nem szólt róla a szakszervíz, csak utólag vizsgáltattad ki.

2019. márc. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!