Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kaphat az aki hamis...

Mit kaphat az aki hamis érettségi bizonyítvány fénymásolatával jelentkezik egy állásra?

Figyelt kérdés
Tekintve hogy a cselekmény nem veszélyes a társadalomra, mert valaki nem tudja jobban ellátni egy adott munkát, attól hogy érettségije van.

2019. márc. 16. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Állást.
2019. márc. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Normális munkahelyen pont ezért csak eredetit fogadnak el.

Ha kiderül, feljelentenek okmányhamisításért.

2019. márc. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szép fényes karperecet
2019. márc. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem légy őszinte. Ha értesz hozzá, hogy van papírod vagy nincs, tök mindegy. Inkább írj egy átgondolt motivációs levelet, melyben kifejted hogy igenis megtudod azt a munkát csinálni, sőt mi több még jobban is. :)
2019. márc. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

19.42

10 éve hivatásos sofőr vagyok. Mentőkhöz sofőrnek csak a papír számít. Pedig tv rádióból az folyik OMSZ-nél mekkora az emberhiány.

2019. márc. 16. 19:46
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Közokirat-hamisítást. Annak is a b, pontos változatát. 3 évig terjedő szab.veszttel büntetendő. Középérték 1,5 és onnan számít, hogy voltál e már büntetve.
2019. márc. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen közokirat hamisítás.

A mentőkről meg én is hallottam hogy nem engednek az érettségiből a mentősofőrségnél az emberhiány ellenére sem.

2019. márc. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy veszélyes-e a társadalomra, azt a bíró fogja eldönteni, ha kiderül, nem te. Hihetsz benne, hogy ez szerinted nem az, de én meg felteszem egyheti vacsorámat, hogy a bíró szerint igen. Egy-két ehhez hasonló ügy ugyanis bekerült már a sajtóba, és egyiknek se hitték el, hogy nem veszélyes. A bűncselekmény neve visszaélés hamis közokirattal. A munkáltató is megéri a pénzét, ha érettségihez kötött állásra fénymásolatot fogad el.
2019. márc. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó hát igen attól függően hogy te hamisítod, vagy csak a hamisítottat használod fel. De a lényegen nem változtat, ez bűncselekmény. A bírói gyakorlat szerint pedig simán veszélyes a társadalomra. Nem az számít te hogy gondolod.
2019. márc. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Gondolkoztál esetleg azon hogy letted az éretségit? Hmm? Szerinted az mennyire lenne igazságos maggadal és mással szemben?
2019. ápr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!