Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha Németországból az AOK-nál...

Ha Németországból az AOK-nál voltam biztosítva, ha a németországi lakcímemet megszüntetem és ezt bejelentem az AOK-hoz, akkor is kell fizetni a német TB járulékot (utólag behajtják) vagy ilyenkor elég a bejelentés és nem kell fizetni semmit utólag?

Figyelt kérdés
Az EUs jogot is figyelemebe vettem, hogy valaki csak egy tagállamban lehet biztosított. Tudok arról is, hogy az AOK-nál 4 hétig még biztosítva van valaki a munkahely megszűnése után (követő jogviszony a német jog szerint). A konkrét esetben mi van ha 5 hét telik el a két munkahelyen való dolgozás között és ha ezalatt nincs németországban lakcímem és ezt lejelentem az AOK-nak, a lakcím nélküli időszakra is kérik-e a német TB járulékot.

2019. márc. 17. 08:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy te is, én is csak felhívni tudnám az AOK ügyfélszolgálatát. Ők tudják a legjobban.
2019. márc. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Németországban nem lehetsz egyetlen napot sem biztosítás nélkül, ha nincs munkahelyed, akkor legfeljebb az összeg változik ennek megfelelöen.
2019. márc. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!