Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felmondási idő alatt kirúghatn...

Felmondási idő alatt kirúghatnak emiatt?

Figyelt kérdés

Munkavállalói felmondással mondtam fel.

A főnök (kis cég, ő a tulajdonos is) nem elégedett a teljesítményemmel. Nagyon kellene hajtanom, hogy teljesítsem legalább a nagyját annak, amit a hónapra kiszabott. Most nyilván a két hónapos felmondási időm alatt nem fogom halálra dolgozni magam. Persze így is bent vagyok mindig időben, nem megyek el hamarabb, nem hisztizek, hogy ezt meg azt nem csinálom meg, végzem rendesen a munkám. Egyszerűen már nem dolgozok olyan keményen, mint ahogy eddig dolgoztam, lazábban veszem.

Na most ő kitalálta, hogy mivel nincs megelégedve a teljesítményemmel, ez sz*r meg az sz*r meg jaj miért nem veszem komolyan, már nem akar foglalkoztatni, mert úgyis talált mást a helyemre. Nekem viszont szükségem van a fizetésre, direkt akkor mondtam fel amikor, belekalkuláltam mindenbe a két hónapos felmondási időmet, nem szórakoztam azzal hogy minél hamarabb szabaduljak, hogy legyen ideje új embert találni stb.

Szóval olyan komoly oka nincs, hogy azonnal kirúgjon, csak ez, hogy """nem csinálok semmit""".


2019. márc. 21. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

" felmondási időm alatt nem fogom halálra dolgozni magam"


Ez a mondat után azért szívesen meghallgatnám a másik oldalt is...

2019. márc. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amíg nem okozol kárt stb., addig neki is csak az a lehetősége lenne, hogy felmondjon a képességeidre, a munkavégzésedre hivatkozva. Ugyebár az indokot adott esetben tudnia kell igazolni, bizonyítani.


Ha annyira rossz lett volna a munkavégzésed, akkor minimum írásbeli figyelmeztetésnek vagy valami hasonlónak lennie kellene ahhoz, hogy jogilag ne legyen támadható a "sima" felmondása sem.


Ez az indok nem tud azonnali hatályú felmondást generálni.


Amit a főnököd óhajt csinálni, nagyon átlátszó.


Hogy'-hogy' 2 hónap a felmondási időd? A szerződésben ebben egyeztetek meg?

2019. márc. 22. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2 köszi, igen 60 nap szerepel a szerződésben mindenkinek a cégnél.
2019. márc. 23. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!