Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy sziámi ikerpár (akiknek...

Ha egy sziámi ikerpár (akiknek a szétválasztása kockázatos) egyik tagja olyan bűnt követ el, ami börtönbüntetést von maga után, de a másik tagja ártatlan, akkor mit csinálnak a sziámi ikerpárral?

Figyelt kérdés

Olvastam olyan ikerpárról, akik két külön személy, de nyaktól lefelé egy testen osztoznak és az egyik tag a test jobb oldalát, a másik pedig a bal oldalát irányítja.


Ebből lett a kérdésem, hogy, ha akárhogyan összenőtt ikerpárnál (amelyiknél kockázatos a szétválasztó műtét, illetve a tagjai két külön személynek számítanak hivatalosan) az egyik fél elkövet valamit (amiért börtönbüntetés jár), de az ikertestvére nem bűnös, sőt még a bűn elkövetése közben próbálta megállítani és el is kapják rögtön a bűnöst, akkor hogy zajlik a tárgyalás illetve lesz így is börtönbüntetés, hogy az ártatlan tagja a sziámi ikerpárnak is letöltené a börtönbüntetést?


Vagy ezt hogyan oldják meg ilyen esetben?



2019. márc. 27. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsétleneknek elég nagy büntetés, hogy egy testben élnek, szinte kizárt, hogy bűnözzenek! Vajon összetudnak verekedni? Vagy az egyik megfojtja a másikat? Akkor a halott tesójával megy börtönbe?
2019. márc. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én valami olyasmire gondoltam (de remélem nem lesz túl agresszív és emiatt nem kerülök letiltásra), hogy ott van a sziámi ikerpár és egy random emberkét (nevezzük pl Julcsának) megfojt az ikerpár egyik tagja; a másik tag nem tudja benne megakadályozni, pedig próbálja.


Julcsa megölésében a másik tag ártatlan, elvégre nem ő folytotta meg, hanem a testvére, akivel össze van nőve.

2019. márc. 27. 10:39
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Neten nem igazán találni semmit, mindenhol azzal vannak, hogy a sziámi ikrek 99,9 százaléka meghal még gyerekként.
2019. márc. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Viszonylag nehéz bármilyen bűnt elkovetni ha csak a fél testedet tudod mozgatni, szóval nem tud ártatlan lenni a másik fél sem. Másrészt meg ha hallgat róla akkor tettes társ.
2019. márc. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Most nem ez a lényeg ti idióták, hogy el tud e követni vagy sem, mert nyilván eltud, úgy hogy a másik ártatlan,szal ne ezen agyaljatok.

A kérdés az, hogy mi történne?

2019. márc. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Leüti a másikat, amíg el van ájulva, elszalad gyilkolni. Szerintem szigorú házi őrizet lenne, nem börtön. Bár jogilag akkor sem korrekt az ártatlannal.
2019. márc. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! Közben tovább keresgéltem meg most is keresgélek guglin, de még mindig nem találtam ott erről infót (egy angol fórumot is átnéztem). :(


A további válaszokat előre is nagyon szépen köszünüm. Esetleg, ha én mégis találok valamit, azt berakom ide.

2019. márc. 27. 13:43
 8/9 anonim ***** válasza:
2019. márc. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Ezt még nem láttam. Végig fogom olvasni a kommenteket.


Még egyszer nagyon szépen köszönöm!

2019. márc. 30. 04:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!