Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi bajom lehet, ha több...

Cornett kérdése:

Mi bajom lehet, ha több embert károsítottam meg pénzügyileg?

Figyelt kérdés

Előre is kérném, hogy fogyatékosak és rosszakarók ne vállaszoljanak, mert nemadok a véleményükre, itt segítséget kérek, nem pedig kioktatást és okoskodást, köszönöm!


A problémám a következő lenne!

Jófogáson és hardverapro.hu-n egyaránt is hírdetettem terméket.

Több jól sikerűlt üzletem van, mint amennyi balúl elsűlt.

A probléma ott adódik, hogy a hardverapróról kitíltást kaptam egy íp címről való több felhasználóért, utána kitíltást elöző kitíltott felhasználó miatt.

Félbemaradt üzleteim vannak, megkárosítottam ezzel embereket, amiket természetesen kártérítek!

Hardveraprónak írhattam bármit, semmilyen vállaszt nemkaptam vissza!


A jófogás a másik eset, ahol az üzeneteim tünnek el folyton, és nem, nem csak azokkal való üzengetések, ahol kár történt, hanem a többi is!

A banki előzményekbe baszik visszakeresni, ami számlaszámot találtam, arra már visszautaltam az összeget, a többit nemtaláltam meg. Jófogással hosszas beszélgetés után elküldték a sértetteknek az elérhetőségemet, és 1 hiányával felkerestek Engem e-mailen. Megbeszéltem mindnyájjal, hogyha visszautalom az összeget, akkor visszavonják a feljelentést és tisztáznak.


A kérdés az, hogyha a károsúltaknak visszautalom az összeget kis kártérítéssel és a feljelentést visszavonják beleértve a tanúzást is, akkor lehet bármilyen féle bajom a jövőben?

Tudom, hogy 48.001 Ft- felett 1 évtől 2 évig való szabadságvesztést szabhatnak ki.


Előre is köszönöm az értelmes vállaszokat, az értelmetlenek kíméljenek, van elég baj így is, köszönöm!



2019. márc. 27. 21:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs feljelentés, nincs bűntény sem, tehát nem lehet bajod.
2019. márc. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Rossz hírem van. A feljelentést nem lehet visszavonni. Csak a magánvádas feljelentést lehet visszavonni, de amiről te írsz az nem magánvádas. Tehát hiába mondják, hogy visszavonják a feljlentést, azt nem tudják már visszavonni. Lehet ők sem tudják, hogy nem lehet visszavonni, viszont lehet nem is jelentettek fel, csak elhitetik veled. A feljlenetéseket azért nem lehet visszavonni, mert ha az ügyet nem utasítják el akkor bűncselekmény gyanúja áll fent és innenstől kezdve, ha visszavonnád a bűncselekmény akkor is lenne. Tehát, ha valaki jól megver valakit aki 8 napon túli sérülést szenved és utána feljelenti, majd később visszavonja szerinted elengedik az ügyet? Nem, mert a bűncselekmény megtörtént. Ez csak egy példa, hogy érthető legyen.


Nem kell félned, hogy 1-2 éves szabadságvesztést kaphatsz. Valószínűleg a kárt meg kell térítened és a bűnügyiköltséget, illetve maximum felfüggesztetett kaphatsz. A bűnügyi költség közmunkával ledolgozható, ha nem tudod kifizetni. Ilyenért nem fognak börtönbe csukni. Ez azért annyira nem komoly ügy, mert ahogy olvastam nem saját akaratodból verted át az embereket és loptad el a pénzeket, hanem kitiltás és rendszerhibák miatt. Erről meg nem te tehetsz. Ha ezeket tudod bizonyítani akkor a büntetőeljárást is megnyered, ha tényleg feljelentettek. De lehet a rendőrség ezzel nem is fog foglalkozni....

2019. márc. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azt ajánlom, hogy vagy fizesd vissza nekik a pénzt kártérítés nélkül. Ha kártérítést akarnak menjenek polgári perre (amire úgysem fognak) vagy add át nekik azt a terméket amiért fizettek.
2019. márc. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártana az sem, ha bizonyítékokat gyűjtenél arról, hogy önhibádon kívül történt a dolog és te mindent megtettél, hogy tisztázd a helyzetet...
2019. márc. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddig vállaszokat.

2/4: Már utaltam vissza mindenkinek akinek tudtam, elv. rákerdeztek rendőrségen és csak akkor tudják visszavonni a feljelentést, ha az egész összeg megérkezik. Nemtudom, hogy ez igaz-e, de lényegtelen. Ha a Bánáti Norman Richárd nem kerűlt hidegre úgy, hogy több milliós értékbe meglopott embereket, úgy hogy nemfizetett vissza semmit, akkor Én sem fogok.

Bizonyítékokat gyűjtöttem már amennyit tudtam, jófogás beszélgetést elküldtem az egyik emberkének aki feltudta Velem venni a kapcsolatot az 1 hónapos beszélgetésnek köszönhetően a jófogással, Ő tanuvallomást tett, elvileg tisztára tudna mosni, aztán kitudja. Elég kézséges pár ember akikkel felvettem a kapcsolatot és ez megnyugtató.

Köszönöm szépen mindenki vállaszát!

2019. márc. 28. 08:53
 6/15 anonim válasza:
100%

Bánáti Richárd Norman már évek óta lopja az embereket, engem még 2017-ben lopott meg.

Idén megint megpróbált meglopni a házi őrizetből.

A rendőrségen sokan feljelentettük. Összevont nyomozás is indult még annó.

A netről törölnek minden infót róla, így játszva könnyedséggel tudja átverni az embereket.

Szerintem most Magyarországon napi 8 órában főállásban csalni nagyon kifizetődő, Bánáti Richárd Norman esete erre precedens értékű.



NE TÖRÖLJÉK EZT! (nem személyes hanem általános információ)


CSALÁS MENETÉNEK LEÍRÁSA


Valaki venni szeretne valamit a neten és felad egy hirdetést valahol, hogy keresek XY tárgyat.

A csaló e-mail ben jelentkezik, hogy neki van pont egy olyan XY tárgya, és nagyon jó áron oda tudja adni.

Csak levelezni lehet vele, telefonon nem lehet hívni. - Ez intő jel!

Megegyezés után felajánlja, hogy elküldi neked postán mert a világ másik felén lakik.

Fizetésnek előre utalást kér amire a következő biztosítékot adja:


- elküld egy adásvételi szerződést két tanúval hitelesítve

- elküldi a személyi igazolványának a másolatát

- az adásvételibe rögzíti, hogy a felét előre utalod a megadott bankszámla számra és az átvétel után a második felét

- rögzíti az adásvételibe, hogy van X napod az elállásra, ha nem tetszik visszaküldöd és Ő visszautalja a pénzt.


Ez mind szépen megtörténik, és lesz a kezedben egy adásvételi amit ott használhatsz és arra amire gondolod.


FONTOS:

- soha ne utalj előre semmit idegennek!

- tanulj a több ezer megkárosított ember kárából

- ezt oszd meg másokkal is, hogy több emberhez eljusson az információ

2019. ápr. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Már ott bukik a dolog, hogy adásvételi szerződés csak úgy hiteles, ha a mindkét fél aláírta. A vevő és az eladó is. Fújhatod te a két tanút, ha vevőként nincs rajta az aláírásod, az úgy nem is adásvételi... Meg, hogy a termék vételárának csak a felét fizeted ki előre, már az is kizárhatja a hitelességet.


A másik meg, hogy elküldi az igazolványa másolatát... Photoshoppal kb. olyat csinál amilyet akar. Egy másolaton nem fogod észrevenni, hogy valódi vagy sem...

2019. szept. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy az te g3cilada norman! Ne hazudj, sz@rházi! Emberek! Ez a nyomorult egy rakás embert atkurt a palánkon! Ne adjatok neki tippeket!
2020. máj. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
A kérdező nem más mint Bánáti Richárd Norman! Itt is félre vezeti ez embereket! A 2018.december óta nem nem fizeti vissza a hazugsággal elcsalt pénzemet. 1x 2x válaszolt az emailokra. Folyamatosan ígéret de semmit sem teljesít. Nagyon vigyázzatok arra,hogy ennek a lelketlen embernek,elitélt,köztörvényesnek semmit se utaljatok.
2020. aug. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Ja és annyit,hogy a bevezetőben azt írod,hogy a fogyatékosok,rosszakarok,stb... ne írjanak! Nem adsz a véleményükre. Én meg azt mondom ,hogy te versz át mindenkit és téged kellene a középkori törvény alapján elítélni.
2020. aug. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!