Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apukám halála után kap anyukám...

Apukám halála után kap anyukám ilyen gyerektartásszerű pénzt, amit addig kap amíg én tanulok. Ha 18 éves koromban elköltözök itthonról, én megkaphatom-e azt a pénzt, vagy utána is anyámé lesz?

Figyelt kérdés
Anyukám sűrűn mondja, hogy amint betöltöm a 18-at repülök itthonról. Azért, nem hiszem, hogy tényleg kitenne az utcára, viszont ha már most ezt mondogatja, akkor nem tudom mi lesz 18 éves korom után. Nem tudom biztonságban érezni magam így, hogy attól kell félnem, meddig lesz otthonom. Arra gondoltam, hogy talán abból a pénzből amit anyukám kap(kb 50 Euro), az ösztöndíjamból(45 Euro), illetve a mamám segítségével (mert tőle havi 1x-2x kapok egy kevés pénzt, ami elég 2-3 heti kajára)(20-25Euro) elköltözhetnék. Tudom, hogy ez nem a legjobb ötlet 17,5 évesen, és nagyon nehéz. Szoktam dolgozni amikor van lehetőségem. A nyarakat mindig végig dolgozom. Szóval a kérdésem maradt. Ezt az összeget valahogy, megkaphatom én, a saját számlámra?

2019. márc. 28. 17:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, az árvaellátásra gondolsz. Olvasd el ezt:

[link]

Ebben az van, hogy addig kapod a pénzt, amíg tanulsz. Vagyis ha 16 évesen elkezdesz dolgozni, akkor már nem kapod tovább, viszont ha 25 éves korodig tanulsz, akkor addig kaphatod.

Ha betöltöd a 18-t, onnantól te magad kaphatod meg, hiszen nagykorú lettél. Be kell menned a Magyar Államkincstárhoz (először kérdezd meg a közeli kormányablaknál hogy tőlük lehet-e intézni, hátha nem kell tovább menni) és kérvényezni kell, hogy a kifizetés másképpen történjen meg. Gondolom vagy postán küldik anyádnak vagy átutalják a számlájára. Ha még nincs akkor csináltass magadnak bankszámlát a közeli valamelyik bankban, ahová könnyen el tudsz jutni és jó is (ha nagykorú lettél ehhez már nem kell szülő csak a személyid és némi pénz a számlanyitáshoz), majd erre a számlaszámra utaltasd az ellátást az Államkincstárból. A linken amit betettem, ott meg tudod keresni milyen igazolás, nyomtatvány kell hozzá és hova kell menned.

Tanulj minél tovább, közben tudsz dolgozni hétvégén vagy délután ha szükséges. Keress olyan albérletet, ahol többen laktok együtt, úgy kevesebbe is fog kerülni. vagy menj egyetemre és lakj kollégiumban. Az egyetemen még ösztöndíjat is kaphatsz ha jól tanulsz. Ha ez nem megy, akkor tanulj felnőtt képzésben valamit, csak legalább heti 7 órásnak kell lennie és nem lehet távképzés. Az árvaellátást csak addig kapod amíg tanulsz.

2019. márc. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Most középiskolásan is kereshetsz magadnak kollégiumi helyet, biztosan van a közelben valahol középiskolás kollégium. Kérd meg a tanáraidat hogy segítsenek neked oda bekerülni. Vagy ha ez nem működik, akkor keresd fel a helyi családsegítőt, a Máltai Szeretetszolgálatnak is szoktak lenni lakásai (a mi városunkban is van nekik pár és átmenetileg szoktak oda családokat elhelyezni), de utána kérdezhetsz más segítő szervezetnél is.
2019. márc. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!