Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segíthet-e egy ápoló a mozgásk...

Segíthet-e egy ápoló a mozgáskorlátozott kliensének maszturbálni? (örülnék, ha erre tévedne egy jogász! )

Figyelt kérdés

Részletek fontosak(!):

Erős tabutéma következik, mivel én nem szeretem a tabusítást - mert önzőség - szeretnék részletekre kiterjedően kérdezni, kérem olvassák el a részleteket. (én magam nem vagyok sem ápoló sem jogász, és szerencsés vagyok, mert a testem is egészséges, csak érdekel a téma.)


Megpróbáltam minden létező külföldi oldalt elolvasni a témáról, de gyakorlatilag akkora tabu, hogy egyetlen összefoglaló cikk sincs erről a neten.


Egyetlen használható jogi kérdést tudtam csak megfogalmazni:

"Szexuális elektromos segédeszköz pozicionálása a nemi szervhez, egy másik személy által, szexuális tevékenységnek számít-e?"


Ha ez két személy közti szexuális tevékenységnek számít, akkor az komoly korlátozásokat von maga után:

-Hivatásos ápoló nem asszisztálhatna, mert nem kerülhet szexuális kapcsolatba a kliensével;

-Előfordul, hogy a szülő segít a fogyatékkal élő gyermekének az önkielégítésben, ez bűncselekménynek számítana, mert szülő gyermek közt illegális a szex;

-Olyan országban, ahol a prostitúció illegális, nem fizethetne a rászoruló egy asszisztensnek, hogy végrehajtsa a fent említett segítséget


Léteznek oldalak, ahol leírják, hogy általában meg szokott történni, hogy mozgássérült/mozgáskorlátozott személyek ilyen jellegű segítséget kérnek a gondozójuktól (vagy ápolójuktól??). (Azonban arról sehol nincs szó, hogy ki teheti ezt meg)


egyébként:

- Magyarországon a prostitúció legális, USA-ban pl nem!

- Létezik olyan oldal, amely elektromos szex segédeszközöket árul kifejezetten mozgáskorlátozottaknak.

- Én az önkielégítést - szeparált környezetben - pont olyan alapjognak tartanám, mint az evést, de nem tudom, hogy a törvények annak tartják-e.

Stephen Hawking második felesége az ápolónője volt.


Remélem van valaki, aki többet tud a témáról, szeretném, ha megosztaná velem!



2019. márc. 29. 18:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek az érintettektől, akiket esetleg felzaklat a kérdésem!
2019. márc. 29. 18:53
 2/8 anonim ***** válasza:

Én gondolkoztam a kérdéseden, de arra jutottam, hogy aki nyaktól lefele le van bénulva annak az a legkisebb baja, hogy önkilégíteni tudjon, amikor úgysem érez semmit. És az önkielégítésnél pont az a lényege, hogy oldja a feszültséged és jó érzés is. Az érzések hiányában az ilyen hátrányos helyzetben lévőknek ez nem evidens kérdés szerintem.


Ha csak a lába van lebénulva akkor értelem szerűen meg tudja oldani a kezével. Ha a kezei vannak lebénulva akkor értelemszerűen megtudja oldani másképpen.


Törvényileg nem segíthet egy ápolónő.


"Szexuális elektromos segédeszköz pozicionálása a nemi szervhez, egy másik személy által, szexuális tevékenységnek számít-e?" Igen. Annak számít.


Igen, de Stephen Hawkignak a felesége volt. És nem csak egy ápolónője. Gondold el. Vagy egy ápolónő akinek van egy férje gyerekei. A mozgásgkorlátozott beteg önkielégítést kér. Etikás lenne segítenie? De, ha még egyedülálló lenne, mivel a betege ezért etikátlan is lenne.

2019. márc. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Tévhit, hogy aki nyaktól lefelé le van bénulva, nem képes technikailag a szexualitásra. Valaki valóban nem képes, de ez nem általános jelenség! (Szex terapeuta általában minden esetben segíthetne, ha lenne, aki asszisztál az érintettnek.) Ezen kívül léteznek olyan mozgásbetegségek is, amely során az érző idegeket nem éri károsodás. És szerintem evidens, hogy aki ilyen állapotba kerül, az egyik legkomolyabb aggodalma a szexuális élete.


Hawking felesége korábban is ápolója volt. 10 éven keresztül ápolta, és az alatt jöttek össze. Csak azért írtam példának, hogy érezzük, milyen abszurd helyzet, hogy a kapcsolatuk szabályellenes volt. (Nyilvánvaló, hogy mindenki örül, hogy Hawkingnak sikerült összejönnie vele, pedig a törvények tiltották ezt az ápolónőnek.)


Azt írod, hogy akinek nem működik a keze (és a lába sem, gondolom) az meg tudja oldani az önkielégítést. Hogyan? Most komolyan...


Mindenesetre köszönöm, hogy végig olvastad, és válaszoltál!

2019. márc. 30. 00:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt irtam akinek ez vagy az. Ha már mind kettő akkor elég szorult helyzetben van, de biztosan van rá megoldás már a mai világban. Tehát például valakinek nincs keze. De már léteznek robotkarok amiket az agyaddal tudsz irányitani. Persze ezek még nem olyan szinten vannak, mint a filmekbe, de nagyon komoly a haladás, tehát minden megoldható, más kérdés, hogy Magyarországon a felső rétegen kívűl senkinek nem telne rá.
2019. márc. 30. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A robotkar még nyilván nem olyan aktuális, bár a közeljövőben valóban az lesz. Ami megoldást találtam, azok a speciális sex aid eszközök. Egy súlyos mozgáskorlátozott férfi több mint 30 db ilyen eszközt talált fel, ebből él. A fele kifejezetten önkielégítés célt szolgál. Vannak olyanok, amelyek különböző egyéb erogén zónákat ingerelnek (ezek engem pl nagyon megleptek, egy lehetőség a gerincsérülteknek!)


lényeg, és vissza is kanyarodom a kérdésemhez, abban az esetbe ha valakinek nem működik a teste, szüksége van egy segítőre, aki konkrétan felhelyezi neki az eszközt, beállítja a megfelelő pózba, és ha van rá lehetőség fizikailag, akkor a kliens bekapcsolja az eszközt magának, ha nincs, akkor a gondozó, majd kimegy egy kis időre, értelemszerűen. A problémás kérdés, hogy jogilag ez szexnek számít-e, mert én még mindig nem vagyok ebben olyan biztos. (linkelhetek sztorikat ha kell, de nagyon felzaklatóak. Meghát nem lett olyan népszerű a kiírt kérdésem, gondolom kicsit ijesztő téma.)

2019. márc. 30. 04:18
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha talál valakit, aki beleegyezik, hogy segít neki ebben a tevékenységben én nem látom az akadályát. Ez nyilván nem azt jelenti, hogy úgy adja fel a hírdetést amikor ápolónőt keres, hogy ez egy feltétel. De ha egy időután kialakul köztük egy bensőséges viszony és az ápolónő (vagy férfi) önálló szabad elhatározásából belegyezik ebbe akkor az egész nem hagy semmi kívánni valót maga után.
2019. ápr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez logikusnak tűnik. Köszönöm.


Hosszas keresés után egyébként találtam egy 2011-ben jogászok által írt, brit összefoglaló cikket, amely kifejezetten az ápolók (carer/nurse) szexuális segítségnyújtásáról szól.

A cikkeben leírták, hogy nem számít szexuális tevékenységnek az elektromos eszköz előzetes pozicionálása, és bekapcsolása, ha további fizikai érintkezés nem történik (és persze, ha megbeszélték előre, értelemszerűen).


(Azt is leírták, hogy kifejezetten kéne segíteniük, főleg abban az esetben, mikor a kliens szeretne nemi életet élni egy másik mozgásában korlátozott személlyel. Szóval így utólag még inkább jogosnak érzem a kérdésem!)

2019. ápr. 3. 01:40
 8/8 anonim válasza:
48%

Igen


Segíthet az ápoló az ápolnak hogy elélvezzen. Mert a ápoltnak jób lesz.

2022. júl. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!