Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A vastelepeken leadott vasakat...

A vastelepeken leadott vasakat a méhtelep tulajok eladhatják magán embereknek? Szabad nekik ilyet csinálni?

Figyelt kérdés
Zsebbe menne magyarul a vas ára a tulajnak amit leadott valaki. Pl. vashordót leadja valaki és odamegy egy másik ember aki azt mondja,hogy b'szki nekem kell ez a hordó (megvenné) eladja a vastelep tulaj ez szabályos ? Ha eladja amit más valaki vasat leadott az nem az állam zsebéből veszi ki a pénzt mármint a tulaj ? Csinálhat ilyet egyáltalán olyan aki vastelepet üzemeltet ?

2019. ápr. 3. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem, tilos, bukhatja az engedélyét+büntetés.
2019. ápr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom hogy törvényes-e, de szerintem biztos megcsinálják
2019. ápr. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amikor méhány éve MÉH telepen jártam és leadtam néhány radiátort, felirták a személyi igazolványom számát és nyugtát kellett aláirnom az átvett pénzről.

Azóta változott valami ?

Ha számlát ad akkor miért nem vásárolhatok tőle?

Most nem a csalásról beszélek hanem a hivatalos kereskedelemről.

2019. ápr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is ha számlára veszi, valamint felírja személyi igazolvány számát, és ezekután számlára adja el akkor minden törvényes, adózik utána és követhető hogy kitől és mit vet, valamint hogy kinek és mit adott el.
2019. ápr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mindentudó99 ***** válasza:
75%
Nem adhat el semmit hivatalosan. De ettől függetlenül lehet venni nem véletlenül látható hogy szelektálják a vasat. Csövet zártszelvényt pl. Épp akartam vásárolni ilyen helyen tavaj. Pont kinn volt ellenőrzést tartani a nav. Mondták holnap menjek vissza nem adhatnak el.
2019. ápr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Igen, én konkrétan tudom, hogy nem adhatnak el. Kb. 8 éve hozták ezt a rendeletet, az értelmét senki nem tudja. Legfeljebb hogy ne vegyenek olcsó vasat a népek, hanem drága vasat vegyenek 26 % áfával. (Akinek van más ötlete, az írja meg.)

De ettől függetlenül, a legtöbb helyen szoktak eladni, én is szoktam néha venni meg cserélni (2 kg összevisszaságot adok 1 kg szálanyagért.)

2019. ápr. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Tényleg dilis lett ez az ország, igaza van azoknak akik elmennek innen. Itt már csak a gazdag tolvajoknak van élettere.
2019. ápr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Ahova én járok ott simán eladnak. A vashulladék mellett foglalkoznak acélárú kereskedéssel is, gondolom eladáskor kiütik lemeznek vagy akárminek :D
2019. ápr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!